شماران پیشتاز در نوآوری
 
 
 

 

 

گروه شرکت‌های شماران با تأسیس شرکت‌های تخصصی تلاش دارد دامنه فعالیت‌های خود را افزایش دهد و هم اکنون با 4 شرکت تخصصی در زیرمجموعه هلدینگ آتیه شماران سیستم در حال فعالیت در عرصه داخلی و خارجی است.

موسسه حسابداری و حسابرسی شماران: انجام کلیه خدمات و مشاوره مالی، حسابداری، مدیریت و مالیاتی سال تاسیس 1363

شرکت شماران سیستم: طراحی، تولید، استقرار و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای عملیاتی جامع و یکپارچه  سال تاسیس1373

شرکت راهبران شماران سیستم: آموزش، استقرار و راه‌اندازی، ارائه مشاوره و ارائه پشتیبانی نرم‌افزار سال تاسیس 1388

شرکت شماران تک: تولید و صادرات نرم‌افزار سال تاسیس 1394

شماران سیستم در یک نگاه

شرکت شماران سیستم در سال 1363 با عنوان موسسه حسابرسی و حسابداری شماران با گردهمایی گروهی از کارشناسان خبره حسابداری و طراحان سیستم‌های مالی فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1373 با اخذ مجوز از شورای عالی انفورماتیک شرکت شماران سیستم تاسیس شد. این شرکت بیش از سه دهه تجربه درخشان را در زمینه طراحی، تولید، استقرار و پیاده‌سازی نرم‌افزار جامع و یکپارچه در حوزه‌‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی مالی، اداری، بازرگانی، تولید و مهندسی پشت سر گذاشته است و امروزه با هزاران مشتری در صنایع مختلف و در اختیار داشتن کامل‏ترین و متنوع‏ترین نرم‏ افزار جامع و یکپارچه از پیشروترین شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات ایران محسوب می‏شود.

 شماران سیستم از سال 1385 ضمن تمرکز بر محصولات مبتنی بر مدیریت فرایند‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی کسب‌وکار و نرم‏ افزارERP  با در نظر گرفتن نیاز‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی صادراتی، جهت ورود به بازار‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی جها‏‏‏نی، افق‌‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی جدیدی را در حوزه فناوری اطلاعات گشوده است. شرکت شماران سیستم ضمن اخذ رتبه 1 شورای عالی انفورماتیک به دلیل استفاده از فناوری‌های نوین مفتخر به عضویت در شرکت‌های دانش‌بنیان است، که گواهی بر توانمندی اثبات‌شده ما در عرصه‌ی نرم‌افزاری ایران است.

همچنین به‌واسطه تولید محصولات با تکنولوژی روز دنیا توانسته است از سوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت ارزیابی نرم‏افزار‏‏‏‏ها‏‏ی دنیا یعنی شرکت (TEC (Technology Evalution Center کانادا مورد ارزیابی قرارگرفته است. شماران سیستم اولین شرکت ایرانی است که موفق به اخذ گواهی‏نامه برای محصولی کاملاً بومی‌شده است. تولید محصولات بر مبنای امکان صادرات رویکرد دیگر شماران سیستم است که سبب افتخار ملی و توسعه فضای کسب‌وکار ایران به عرصه جهانی خواهد شد.

امروز، شماران سیستم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری بخش خصوصی است که سهم قابل ملاحظه ای را در صنعت نرم افزار کسب نموده است.شماران سیستم با 30 سال تجربه و به‌کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات تلاش می نماید مشتریان خود را در توسعه کسب و کار همراهی نماید .از ابتدای تأسیس، شماران سیستم نگاه ویژه‌ای به کیفیت محصول، خدمات پس از فروش و پاسحگویی به نیاز  مشتریان  داشته است.

مهارت‌ها و محصولات

مجموعه ای از سیستم‌های اطلاعاتی که به‌صورت واقعاً یکپارچه طراحی می‌شوند، دارای ارزش بسیاری برای مدیران سازمان‌ها هستند. مدیران نیز بر اساس گزارش‌های سیستم‌های یکپارچه و جامع می‌توانند تصمیمات سریع و مناسبی را اتخاذ نمایند. شرکت شماران سیستم اولین تولیدکننده نرم‌افزارهای عملیاتی، جامع و یکپارچه برای صنایع تولیدی و بازرگانی ایران است که به این نیاز پاسخ مناسبی داده است.

 شماران سیستم سالانه بین 4 تا 10 نرم‌افزار جدید به سبد محصولات شرکت اضافه می‌نماید، که تمام مراحل تحلیل، تولید و تست آن در شماران سیستم و توسط متخصصین ایرانی انجام می‌شود. علاوه بر آن نرم‌افزارهای شرکت متناسب با گسترش کسب‌وکار شرکت‌ها به‌طور مداوم در حال بهینه‌سازی و توسعه است.

فعالیت‌های اصلی شماران سیستم

 • ارائه راهکارهای نرم‌افزاری کسب‌وکار تجاری بر اساس فرایندهای عملیاتی سازمان‌های متوسط و بزرگ
 • ارائه راهکارهای خاص مبتنی بر فناوری‌های جدید اطلاعاتی برای سازمان‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی
 • ارائه خدمات آموزش، استقرار و پشتیبانی راهکاری‌های نرم‌افزاری

مشتریان سرمایه اصلی

طی سالها فعالیت هزاران شرکت، بنگاه اقتصادی و سازمان به خیل مشتریان شرکت شماران سیستم پیوسته‌اند. نیاز صاحبان کسب‌وکار به موضوعاتی مانند یکپارچگی در نرم افزارها ، بهای تمام‌شده و استفاده از تکنولوژی های نوین، این روند را به‌صورت تصاعدی افزایش داده است و همین رشد روزافزون سبب افزایش فعالیت‌های شماران در زمینه توسعه راهکارهای جدید و استفاده از فن‌آوری های نوین در سیستم‌های اطلاعات مدیریت‌شده است. مشتریان به‌عنوان سرمایه اصلی شرکت تلقی گردیده و تلاش همه ارکان شماران بر آن است که با توسعه محصولات و خدمات، در تسهیل فرآیندهای کسب‌وکار مشتریان نقش بسزایی ایفا کنند.

حضور موفق شماران سیستم در صنایع گوناگون

امکان تغییر و انطباق نرم افزار با نیاز مشتریان و انتقال سه دهه تجربه استقرار و راه اندازی  نرم‌افزار (BEST PRACTICESباعث شده که طیف وسیعی از صنایع تولیدی، پیمانکاری، بازرگانی و خدماتی، نرم‌افزارهای شرکت شماران سیستم را جهت توسعه و بهبود فعالیت‌های خود انتخاب نماید. در طی این سالها شماران تجربیات موفقی در ارائه و استقرار نرم افزار در صنایعی چون صنایع فلزی و مونتاژ، قطعه ساز خودرو، صنایع غذایی، لوازم‌خانگی، نفت، گاز و پتروشیمی، دارویی و شیمیایی داشته است .

پیش به‌سوی آینده

روند توسعه نه‌تنها در محصولات شرکت بلکه در تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های شرکت شماران سیستم مشهود  است. نرم‌افزار برنامه‌ریزی جامع منابع سازمان با محوریت مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار(BPMS)  که از سال 1385 تحلیل و طراحی‌شده، در طی این سالها همگام با استفاده از تکنولوژی های جدید ارتقا یافته است، نرم افزار مزبور زیر ساخت و بستری مناسب برای راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی ERP شماران و سایر شرکتهای صنعت نرم افزار  می باشد. اين نرم‌افزار، مدل کامل شده و نسل جديد نرم افزارهای ERP است. انتظار می­رود این نرم‌افزار به یکی از محصولات منحصربه‌فرد در بازار داخل و خارج ایران مبدل گردد. تولید محصولات جدید بر مبنای امکان صادرات با نام تجاری شاتو پلاس ، رویکرد جدید شرکت است که سبب افتخار ملی و توسعه فضای کسب‌وکار نرم افزار های ایرانی در عرصه جهانی خواهد شد.

 

شماران،
انتخاب برتر
 
 • بیش از سه دهه سابقه در صنعت نرم‌افزار
 • اولین شرکت ایرانی دارنده گواهی‌نامه TECاز کشور کانادا
 • دارای گواهینامه دانش بنیان برای نرم افزار ها
 • دارای رتبه یک شورای عالی انفورماتیک
 • دارای تاییدیه از سازمان امور مالیاتی کشور
 • بیش از 3000 مشتری در صنایع گوناگون
 • اولین شرکت تولیدکننده نرم‌افزار یکپارچه در سال 1375
 • صادرات نرم‌افزار با پشتیبانی از زبان‌های مختلف
 • خدمات پس از فروش گسترده از طریق شرکت‌های تخصصی
 • ارائه راه‌حل‌های کارا جهت صنایع مختلف