سیستم کنار جاده‌ای استفاده از تلفن در خودروها را شناسایی نموده و علائم هشدار را فعال می‌کند

شماران سیستم -  ​​​​​​​این سیستم نمی‌تواند مشخص کند که آیا راننده در حال استفاده از تلفن هست و یا مسافر، ولی مراجع مسئول امیدوارند که بتواند به رانندگان یادآوری کند که نکات ایمنی را رعایت کنن

 

  

هدف این تکنولوژی ممانعت از تماس گرفتن تلفنی رانندگان در حین رانندگی است.
به گزارش شماران سیستم به نقل از cnet، مراجع ایمنی ظاهرا در حال تست یک سیستم کنار جاده‌ای برای شناسایی استفاده از تلفن در خودروها هستند.

به گزارشBBC، این سیستم کنار جاده‌ای، که در حال تست پایلوت در نورفولک است، این سیگنال را در خودرو دریافت نموده و یک علامت هشدار یک تلفن را با یک خط قرمز در وسط آن فعال می‌کند.
این سیستم نمی‌تواند مشخص کند که آیا راننده در حال استفاده از تلفن هست و یا مسافر، ولی مراجع مسئول امیدوارند که بتواند به رانندگان یادآوری کند که نکات ایمنی را رعایت کنند.
این سیستم می‌تواند زمانی که یک تلفن با هندزفری یا بلوتوث در حال استفاده باشد را شناسایی کند، که در این حالت علامت هشدار داده نخواهد شد.
 
این سیستم توسط یک شرکت تکنولوژی ترافیک در منطقه نورفولک به نامWestcotec تهیه شده است.

 

 

کریس اسپینکس، از تیم فروش این شرکت و یکی از روسای سابق پلیس این منطقه، به تایمز اعلام کرده است که این سیستم برای آموزش و اطلاع‌دهی به راننده طراحی شده، و قصدWestcotec ایجاد یک تکنولوژی برای استفاده از پرونده‌های قضائی نبوده است.
با این حال، شورای این شهرستان بهBBC گفته است که ممکن است در آینده ایجاد سیستمی برای ثبت شماره پلاک خودروهای مشخص در برنامه‌های آنها قرار بگیرد، و اینکه آمارهای مربوط به این خودروها در اختیار پلیس نورفولک قرار داده خواهد شد.

این علائم در چهار مکان در محدوده نورفولک قرار داده شده و ظرف یک ماه به سایت‌های جدید انتقال داده شدند.
در ماه آوریل، اپ خودرانندگیEverDrive فاش ساخت که استفاده از تلفن دومین عادت ناایمن رانندگی در آمریکا پس از سرعت غیرمجاز است. مجموعا 37 درصد از رانندگان در آمریکا از دستگاه‌هایشان در به طور متوسط 11 درصد از سفرها استفاده می‌کنند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی