مدیریت دارایی ها

دارایی ثابت

مدیریت دارایی‌ها، کنترل نقل و انتقال و محاسبه استهلاک، ثبت مکانیزه سند استهلاک ماهانه، گزارشات متنوع اموال و …
دارایی‌های ثابت از مهم‌ترین منابع برای نیل به اهداف سازمان است. دسترسی به اطلاعات دارایی‌ها در خصوص بهره‌برداری از آنها و سایر اطلاعات مانند استهلاک، اسقاط، نقل‌وانتقال و… برای برنامه‌ریزی صحیح دارایی ثابت نیاز ضروری سازمان است. نرم‌افزار دارایی ثابت شماران امکان شناسایی دقیق دارایی‌ها، هزینه استهلاک، استهلاک انباشته و صدور سند استهلاک را در پایان هر ماه فراهم می‌کند.

امکانات

مدیریت ماشین ، قالب و ابزار

تعویض ابزار و قالب بر روی ماشین‌آلات، سوابق عملکرد ماشین، قالب و ابزار، راندمان ماشین‌آلات و …
دستگاه‌ها شامل ماشین‌آلات، ابزارها و قالب‌ها از منابع مهم تولیدی هر سازمان محسوب می‌شوند. پایش اطلاعات این دستگاه‌ها سبب افزایش بهره‌وری منابع سازمان می‌شود. عمر مفید و ظرفیت باقی‌مانده دستگاه‌ها به‌منظور استفاده در برنامه‌ریزی تولید و برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات و یا جایگزینی آنها با دستگاه‌های جدید، از امکانات منحصربه‌فرد نرم‌افزار شماران است.

امکانات

 نگهداری و تعمیرات (نت)

برنامه‌ریزی نگهداری تعمیرات پیشگیرانه (PM) و اضطراری (EM) ریال برنامه ماهانه و سالانه نت و …
نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات با استفاده از مدل برنامه‌ریزی برای بازدیدها و تعمیرات به‌صورت پیشگیرانه و اضطراری نرم‌افزار مناسبی برای استفاده بهینه و مداوم دستگاه‌ها فراهم می‌سازد. سازمان‌ها می‌توانند با به‌کارگیری این نرم‌افزار قبل از وقوع خرابی و توقفات ناشی از آن نسبت به تعمیرات اقدام نمایند این امر سبب تحویل به‌موقع سفارشات و کاهش توقفات تولیدی خواهد شد.

امکانات

مدیریت ظروف

کنترل و مدیریت موجودی ظروف مرتبط با سیستم‌های خرید، فروش و قرارداد فروش و …
سازمان‌های تولیدی به‌منظور جلوگیری از خرابی محصولات در حین جابجایی و حمل، کالاها را در ظروف و بسته‌بندی‌های مستحکم جابجا می‌کنند. این ظروف جز دارایی‌های سازمان محسوب شده و هزینه‌های گزافی صرف تهیه و نگهداری آنها می‌شود. شناسایی، کنترل و مدیریت ظروف از نظر ارزش دارای اهمیت زیادی برای سازمان‌ها است.

امکانات