مالیات بر ارزش افزوده سال 93

مالیات بر ارزش افزوده سال 1393

سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای خطاب به مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده، موضوع افزایش نرخ این مالیات را در سال ۹۳ به هشت درصد اعلام کرد.
سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای خطاب به مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده موضوع افزایش نرخ این مالیات را در سال 93 به 8 درصد اعلام کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران در متن این اطلاعیه ذکر شده است:
به موجب مفاد تبصره (2) ماده (117) قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مقرر گردیده “دولت مکلف است نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از سال اول برنامه سالیانه یک واحد درصد (%1) اضافه نماید به گونه‌ای که در پایان برنامه به هشت (%8) برسد. سهم شهرداری‌ها از نرخ مزبور سه درصد (%3) و سهم دولت (%5) تعیین می‌شود”. این اطلاعیه می‌افزاید: ضمناً حکم بند (ط) تبصره (9) قانون بودجه سال 1393 علاوه بر افزایش قانونی نرخ مالیات بر ارزش افزوده یک واحد درصد به عنوان مالیات سلامت به نرخ مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت اضافه شود”لذا با عنایت به احکام فوق‌الذکر نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده از ابتدای سال 1393 هشت درصد خواهد بود. در ادامه این گزارش تاکید شده است: به منظور اطلاع مودیان از احکام مقرر قانونی و درراستای اجرای دقیق قانون ومفررات یادآور می‌شود کلیه مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال 1393 مکلف هستند در کلیه مبادلات فی‌مابین (عرضه کالاها و خدمات) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ 8 درصد (5.3% مالیات و 2.7% عوارض) در صورت حساب‌های صادره درج و از خریداران وصول نموده و برابر مقررات به حساب‌های تعیین‌شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز نمایند.

سامانه مودیان

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

4 × یک =