بهره‌برداری از سامانه یکپارچه خرید و تدارکات در هلدینگ سیمان فارس و خوزستان

بر اساس گزارش واحد پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت فرایندهای کسب‌وکار (BPMS) نرم‌افزار شاتو پلاس در شرکت سهامی عام سیمان فارس به‌طور کامل مستقر شد.

شرکت سیمان فارس خوزستان با بیش از شش دهه فعالیت، به‌عنوان شرکت مادر تخصصی، بزرگ‌ترین گروه تولیدکننده سیمان در کشور و منطقه بوده که با دارا بودن 33 شرکت فرعی زیرمجموعه در صنعت سیمان و صنایع وابسته به سیمان در حال فعالیت می‌باشند.

بر اساس اعلام نیاز شرکت سیمان فارس در خصوص یکپارچه‌سازی فرایندهای خرید و تدارکات در سطح شرکت‌های زیرمجموعه با هلدینگ اصلی، نصب نرم‌افزار شاتو پلاس در شرکت نامبرده نصب شد.

پس از نصب، واحد اجرایی نرم‌افزار BPMS به بررسی اولیه فرایندهای موجود که به‌صورت دستی و غیر اتوماتیک در سازمان در حال اجرا بود، پرداخت و پس از بررسی‌های انجام شده، طرح بهبود فرایندهای مربوطه با برگزاری جلسات تحلیل در شماران به مدیران شرکت سیمان فارس ارائه شد.

با تائید مدیران و نمایندگان دو شرکت سیمان فارس و شماران سیستم، پیاده‌سازی سامانه یکپارچه خرید و تدارکات در نرم‌افزار شاتو آغاز شد.

طبق طرح اولیه، سامانه مد نظر بدون فرایندهای چندگانه و گردش اطلاعات طرح‌ریزی شد که پس از بررسی‌های مجدد این سامانه به صورت کارتابلی و فرایندهای دوطرفه و گردشی ارتقا داده شد.

3

هرکدام از 18 شرکت زیرمجموعه هلدینگ سیمان فارس و خوزستان با عضویت در این سامانه به صورت اختصاصی اطلاعات مربوط به خرید و تدارکات خود را با جزییات مربوطه وارد کرده و پس از ارسال مدیران ذی‌ربط به بررسی اطلاعات ارسالی پرداخته و سپس تایید می‌کنند.

گزارشات مدیریت فرایند برای پایش و کنترل فرایندهای مرتبط و یا متعامل بر بستری از اطلاعات یکپارچه ایجاد گردیده است. ایجاد چنین زیرساخت فرایندی امکان شناسایی، بهینه‌سازی فرایندهای کاری، برقراری ارتباط با سایر زیرسیستم‌های فعال در سازمان و درنهایت امکان دستیابی به حداکثر کارایی و اثربخشی سازمانی را برای این شرکت فراهم ساخته است.

این گزارشات با سطوح دسترسی متفاوت برای مدیران شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ سیمان فارس قابل‌دسترس است که در جهت سازمان‌دهی بهینه و ایجاد سرعت در عملیات برای توسعه آتی با حفظ کنترل، استقلال کارخانه‌های تابعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سامانه ذکرشده، فاز اول توسعه نرم‌افزار BPMS در هلدینگ سیمان فارس است که با مذاکرات انجام‌شده در فازهای توسعه بعدی، دیگر فرایندهای سازمان در قالب فرایندهای یکپارچه در بستر نرم‌افزار مدیریت فرایندهای شماران ایجاد خواهد شد.

نرم‌افزار شاتو پلاس با بهره‌گیری از.NETCORE اولین بستر متن‌باز شرکت مایکروسافت و استفاده از پلت فرم ANGULAR یک BPMS بومی و کاملاً ایرانی بوده که توانایی رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد.

این نرم‌افزار حاصل تلاش مبتکران و کارآفرینان کشور در حوزه انفورماتیک بوده که افتخار ملی در بستر جهانی را رغم زده و زیرساختی امن و منعطف در تحقق اهداف سازمانی است.

شایان‌ذکر است شرکت راهبران شماران سیستم وظیفه پیاده‌سازی و استقرار این نرم‌افزار را به عهده دارد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *