استفاده از حرارت بدن برای تامین انرژی ساعت هوشمند

شماران سیستم – ساعت هوشمند پاور واچ ساخت شرکت ماتریکس قادر است تا گرمای بدن شمارا به انرژی موردنظر خود برای کارکرده تبدیل کند..

ساعت هوشمند جدیدی با نام پاور واچ به تازگی ساخته و عرضه شده است که از این پس، قصد دارد کاربران خود را از دغدغه همیشگی تامین انرژی مورد نیاز راحت نماید.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی ماتریکس اخیراً از ساعت هوشمند جدیدی رونمایی کرده است که می‌تواند گرمای بدن افراد را به انرژی موردنیاز خود تبدیل کند.

مطابق اخبار منتشره، در درون این دستگاه هیچ نشانی از باتری‌های متداول امروزی دیده نمی‌شود و دیگر در این گجت خبری از شارژر نیست و طبعا کاربر آن شاهد خاموش شدن نابهنگام نخواهد بود.

از دید کارشناسان، این ساعت هوشمند را عملا می‌توان یک ردیاب سلامت ابتدایی دانست که به انجام کارهایی نظیر نشان دادن زمان، تنظیم زنگ هشدار و ردیابی خواب و فعالیت‌های روزانه کاربر می‌پردازد.

همچنین این ساعت به نحوی طراحی‌شده است که می‌تواند بدون قرارگیری بر روی دست تا 12 ماه نیز روشن بوده و کارکردهای اولیه خود را داشته باشد.
ضمن اینکه حالت ذخیره باتری پاور واچ قادر است تا کاربری‌های غیرضروری و عدم حساس به زمان را در این دستگاه غیرفعال سازد و به همین ترتیب به ماه‌ها فعالیت دستگاه کمک بزرگی کند.

قیمت در نظر گرفته‌ شده برای مدل نقره‌ای و مشکی این ساعت به ترتیب 199 و 225 دلار است و مدل بهبود یافته آن‌ که اعلانات دریافتی بر روی تلفن همراه هوشمند کاربر را نیز نشان می‌دهد، با قیمت 279 دلار به فروش خواهد رسید.
 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

2 × یک =