اوباما هنوز هم با شبکه‌های اجتماعی مشکل دارد

شماران سیستم – به گفته اوباما، گوگل و فیسبوک فعالیت‌های نامرئی را پیش می‌برند که در نهایت به تغییر فرهنگ‌های فاحش منجر می‌شود.
 

 

«باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا روز گذشته در کنفرانس تحلیل ورزشی Sloan وابسته به دانشگاه MIT سخنرانی داشت و البته صحبت‌های او چندان هم به ورزش مرتبط نبود.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سی‌نِت، او از این فرصت استفاده کرد تا به طور واضح نگرانی های خود را در مورد شرکت‌های توسعه دهنده خدمات شبکه‌های اجتماعی اعلام کند و نشان دهد که این فضاها تا چه اندازه توانسته‌اند شکاف سیاسی در جوامع مختلف را گسترش دهند.

اوباما گفت: «روی صحبت من با پلتفرم‌های بزرگ از جمله گوگل و فیسبوک است که بیشترین تاثیر را در جامعه دارند و البته توئیتر در کنار دیگر پلتفرم‌های اجتماعی نیز می‌توانند در این اکوسیستم بسیار اثرگذار باشند. مدل تجاری این شرکت‌ها به گونه‌ای تعریف شده است که می توانند علاقمندی‌های یک جامعه را به راحتی شناسایی کنند و شرکت‌های تجاری مرتبط با این علاقمندی‌ها را مورد هدف قرار دهند».

رئیس جمهور اسبق آمریکا در ادامه اظهار داشت: «این شرکت‌ها به جز پلتفرم عمومی که در اختیار همه مردم قرار می‌دهند، فعالیت‌های نامرئی را پیش می‌برند که در نهایت به تغییر فرهنگ‌های فاحش منجر می‌شود».

اوباما توضیح داد که این روزها مراکز رسانه‌ای بزرگ مثل فاکس نیوز یا نیویورک‌تایمز به صورت کاملا متفاوت نسبت به شبکه‌های اجتماعی اخبار را منعکس می‌کنند و این مسئله می‌تواند یک تهدید جدی محسوب شود.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *