...

واتسون توصیه های نادرستی درباره درمان سرطان ارائه کرده است

شماران سیستم –  ​​​​​​​سرطان ریه و خونریزی شدید در یک مرد 65 ساله تشخیص داده شد ولی این دستگاه دارویی به نام بواسیزامب (Bevacizumab) برای وی تجویز کرد که می‌تواند باعث خونریزی بیشتر شود.

 

 

به نظر می‌رسد که واتسونIBM اسطوره ابرایانه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی، که اخیرا مسابقات ویمبلدون را آنالیز کرده بود، در درمان سرطان لغزش از خود نشان داده، و توصیه‌های درمانیی ارائه کرده که «خطرناک» تشخیص داده شده‌اند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، اسناد داخلی IBM که توسط نشریه پزشکی Stat گرفته شده اند گویای این هستند که آموزش بد توسط IBM و پزشکان مرکز سرطان Memorial sloan kettering منتج به یک سری از توصیه‌های نادرست در طی آزمایش‌ها شد خوشبختانه افراد و سرطان‌هایشان همه غیرواقعی بودند، ولی این تست مشکلی را برجسته‌سازی نمود که اگر نوبت به استفاده واقعی می‌رسید، به طور بالقوه می‌توانست جان افراد را به خطر بیانداز

 ظاهرا معاون سابق سلامتIBM، اندرو نوردن، این اطلاعات را در دو ارائه مطلب در تابستان 2017 گنجانده بود.

گفته شده که این تشخیص‌ها «اغلب نادقیق» بودند و «پرسش‌هایی جدی را درباره این فرایند برای تولید محتوا و تکنولوژی اساسی آن» مطرح نمود.

 

WATSON

 

سرطان ریه و خونریزی شدید در یک مرد 65 ساله تشخیص داده شد ولی این دستگاه دارویی به نام بواسیزامب (Bevacizumab) برای وی تجویز کرد که می‌تواند باعث خونریزی بیشتر شود.
طبیعتا نمی‌توان از کنار چنین خطایی در خصوص فناوری هوش مصنوعی به راحتی گذشت.

یکی از پزشکان بیمارستان ژوپیتر فلوریدا در اعتراضی بهIBM گفت: «این محصول خیلی به دردنخور است. ما آن را برای بازاریابی خریدیم به این امید که باعث افزایش بینش شود. در اکثر ما نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم

البته کسی نمی‌گوید که این ثابت می‌کند که هوش مصنوعی نمی‌تواند در پزشکی کاربرد داشته باشد. ولی این تازه ابتدای راه است و این رخداد یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های این حوزه را بازتاب می‌دهد، و این چیزیست که بر تمام بخش‌های رایانش تاثیرگذار بوده است.
طرف‌های دخیل در این کار مایل بوده‌اند خاطرنشان کنند که دقیقا به این علت است کهAI به تحقیقات بسیار زیادی نیاز دارد تا به ثبات کافی برسد. پزشکانی که از آن استفاده می‌کنند آن را صرفا در نقش یک جفت چشم مضاعف مد نظر ندارند، و نه یک گزینه جایگزین.

 

 
 
 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.