حمله تلگرام به داعش

شماران سیستم – نرم‌افزار تلگرام که در پی


حملات داعش به فرانسه به ‌شدت تحت فشار رسانه‌ای قرار داشت اقدام به بستن بسیاری از کانال‌هایی که درباره این گروه تروریستی به فعالیت می‌پرداختند کرده است.

نرم‌افزار تلگرام که در پی حملات داعش به فرانسه به‌شدت تحت فشار رسانه‌ای قرار داشت اقدام به بستن بسیاری از کانال‌هایی که درباره این گروه تروریستی به فعالیت می‌پرداختند کرده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبر تحلیلی gizmodo، حملات صورت گرفته در فرانسه با بازتاب رسانه‌ای بسیار شدیدی و همه‌گیری همراه بود و در این میان راهکارهای مورداستفاده جهت برنامه‌ریزی این حملات، سیستم گفتگوی پلی‌استیشن ۴و نرم‌افزار گفتگوی اینترنتی تلگرام معرفی‌شده‌اند.

در این میان تلگرام به‌شدت تحت فشار رسانه‌ها قرارگرفته است زیرا مدیر ارشد اجرایی این شرکت اعلام کرده است که از فعالیت‌های داعش در این شبکه آگاه بوده و در این زمینه کاری را صورت نداده است.

حال مسئولان این نرم‌افزار همراه به فکر جبران مافات افتاده‌اند و در یک اقدام سریع، بسیاری از شبکه‌هایی که درباره این گروهک تروریستی فعال بوده‌اند را مسدود کرده‌اند.
به‌این‌ترتیب می‌توان انتظار داشت که این فرایند ادامه‌دار باشد. بنا به اعلام مسئولان این شرکت تا به امروز در این عملیات تعداد ۷۸ کانال متعلق به داعش شناسایی و از ین رفته است.

شایان‌ذکر است که این کانال‌ها به زبان‌های مختلفی فعال بوده‌اند و به‌صورت دقیق‌تر باید گفت که داعشی‌ها با ۱۲ زبان زنده دنیا به استفاده از اپلیکیشن تلگرام می‌پرداخته‌اند.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *