...

روبوت‌های خرابکار در کمینکاربران اینترنتی

روبوت‌های خرابکار در کمینکاربران اینترنتی

 

شماران سیستم – در فعالیت‌های اینترنتی ساماندهی شده از جمله موتورهای جست‌وجوی اینترنتی در 31 درصد موارد روبوت‌های خرابکارانه کاربران را به دام می‌اندازند.

 

 

نتایج حاصل از مطالعه جدید نشان داد که نزدیک به دوسوم ترافیک سایت‌های اینترنتی توسط روبوت‌های آنلاین ایجاد می‌شوند و حدود یک‌سوم آن‌ها نیز خرابکارانه هستند.
به گزارش شماران سیستم، این مطالعه توسط شرکت امنیتی Incapsula انجام شد و کارشناسان در پایان دریافتند که میزان فعالیت ربوت‌های مجازی برای افزایش ترافیک اینترنتی نسبت به مارس ۲۰۱۲حدود ۲۱ درصد افزایش یافته است.
بر اساس این بررسی گفته شد که کاربران در طول گشت‌وگذارهای اینترنتی خود با روبوت‌های مجازی مواجه می‌شوند که در ۵۵ درصد مواقع آن‌ها فعالیت‌های مناسب انجام می‌دهند.
اما در کنار این مسئله، در فعالیت‌های اینترنتی ساماندهی شده از جمله موتورهای جست‌وجوی اینترنتی در ۳۱ درصد موارد روبوت‌های خرابکارانه کاربران را به دام می‌اندازند.
این روبوت‌های خرابکارانه از ارسال هرزنامه گرفته تا روش‌هایی مانند معرفی سایت‌های تقلبی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران را به کار می‌گیرند تا به اهداف شوم خود برسند.
میزان کلی فعالیت روبوت‌های خرابکار در اینترنت نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرده و تنها ۲درصد افزایش یافته است که البته گفته می‌شود تلاش‌های گوگل در این زمینه بسیار اثرگذار بوده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

یازده + شانزده =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.