طراحی هوش مصنوعی ویژه برای تعیین کیفیت خواب

شماران سیستم – به‌تازگی دانشمندان یک سیستم هوش مصنوعی جدید طراحی کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از امواج رادیویی، وضعیت و کیفیت خواب انسان‌ها را اندازه‌گیری و تحلیل کند.

به‌تازگی دانشمندان یک سیستم هوش مصنوعی جدید طراحی کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از امواج رادیویی، وضعیت و کیفیت خواب انسان‌ها را اندازه‌گیری و تحلیل کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی financialexpress،بررسی وضعیت خواب به کمک فناوری امر چندان جدیدی نیست ولی برای این کار همواره به دستگاه‌های جانبی نیاز بوده است.

حال دانشمندان روش جدیدی برای این کار ابداع کرده‌اند که به کمک این روش دیگر نیازی به استفاده از حسگرهای مختلف بر روی بدن کاربر نخواهد بود بلکه این مدل کاری جدید به سراغ بررسی وضعیت خواب بر پایه تحلیل بدن انسان به کمک امواج رادیویی رفته است.
 

99

 

این روش جدید به تحلیل امواج رادیویی اطراف انسان‌ها می‌رود و مقادیر برداشت شده را بر اساس وضعیت‌های مختلف (سه وضعیت مختلف) خواب تعبیر می‌کند.

وضعیت‌های خواب در نظر گرفته شده برای این هوش مصنوعی شامل خواب سبک، خواب عمیق و خواب با تحرک مردمک چشم فرد هستند.

این پروژه که توسط مرکز تحقیقات MIT انجام شده است، می‌تواند تحلیل وضعیت بیماران و جتی افراد عادی را نیز دستخوش تغییراتی شگفت‌انگیز کند و با توجه به تکیه آن بر استفاده از هوش مصنوعی، به‌راحتی می‌توان در آینده آن را بهبود بخشیده و برای نیازهای پیش رو آماده ساخت.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *