عامل مخفی رشد چشمگیر تجارت الکترونیک در چین

شماران سیستم – تجارت الکترونیکی در کشور چین به‌طور عجیبی در سال گذشته میلادی با رشد روبرو بوده است ولی عامل اصلی این امر چه چیزی بوده است؟ تحقیقات نشان می‌دهد که عرضه آنلاین لامپ‌هایLEDعامل اصلی این رشد بوده است.

تجارت الکترونیکی در کشور چین به‌طور عجیبی در سال گذشته میلادی با رشد روبرو بوده است ولی عامل اصلی این امر چه چیزی بوده است؟
تحقیقات نشان می‌دهد که عرضه آنلاین لامپ‌های LED عامل اصلی این رشد بوده است.

به گزارش شماران سیستم، کشور چین به‌عنوان یکی از کشورهای فعال و پرقدرت در رده خرید و فروش آنلاین شناخته می‌شود و حتی سایت خرده‌فروشی علی‌بابا در این کشور به‌عنوان یک غول جهانی مطرح‌شده است.
ولی تجارت الکترونیک از نوع C2C و B2C در این کشور به‌طور باورنکردنی در طول سال جاری میلادی با رشد روبرو بوده است که بر اساس تحقیقات انجام‌شده، این رشد براثر عرضه آنلاین لامپ‌های LED بوده است.

عرضه انواع لامپ LED در بازار تجارت الکترونیک چین باعث شده است تا این بازار با رشد بسیار بالای خود به رکورد بیش از ۴۴۵ میلیارد دلار در زمانی کمتر از یک سال برسد و همین امر نیز نشان از توانایی بالای این نوع از تجارت در عرضه ابزارهای کاربردی کوچک دارد که پیش‌ از این به آنها توجه چندانی نمی‌شد.

938102

شایان‌ذکر است که تجارت الکترونیک نوع C2C شامل مراوده مستقیم مصرف‌کنندگان با یکدیگر است و شامل خرده‌فروشی در رده‌های پایین خواهد بود ولی تجارت B2C شامل عرضه خدمات شرکت‌های تجاری به مشتریان است که هردوی این رده‌ها بدون دخالت مستقیم دولت چین با رشد بسیار مناسبی روبرو شده‌اند.
بخش عمده‌ای از سود حاصل از فروش لامپ‌های LED را نیز می‌توان به عرضه لامپ‌های هوشمند LED مرتبط دانست که آینده نورپردازی خانگی را متحول ساخته‌اند.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *