قابلیت ویژه DirectStorage مایکروسافت برای ویندوز 10 عرضه نخواهد شد

شماران سیستم – مایکروسافت رسما اعلام کرده است که قابلیت DirectStorage این شرکت تنها برای نسخه بعدی ویندوز عرضه خواهد شد و نسل فعلی این سیستم عامل از آن بی بهره خواهد ماند.

قابلیت ویژه DirectStorage مایکروسافت برای ویندوز 10 عرضه نخواهد شد

یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی‌های سیستم عامل ویندوز 11 را باید مزایای مربوط به بازی‌های کامپیوتری آن دانست که قطعا بسیاری در انتظار آنند، اما ولی خبر بد برای دوستداران بازی‌های کامپیوتری این است که متاسفانه این قابلیت‌ها برای نسخه فعلی ویندوز عرضه نخواهند شد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از‌ وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، مایکروسافت رسما اعلام کرده است که قابلیت DirectStorage این شرکت تنها برای نسخه بعدی ویندوز عرضه خواهد شد، و بدین ترتیب، نسل فعلی این سیستم عامل از آن بی‌بهره خواهد ماند.

گفتنی است وقتی که سیستم DirectStorage توسط مایکروسافت معرفی شد، شایعاتی درباره عرضه آن در قالب به‌روزرسانی در ویندوز 10 به گوش می‌رسید، ولی مایکروسافت به سرعت نسبت به این شایعات عکس‌العمل نشان داده و آنها را قویا تکذیب کرد تا بدین ترتیب بسیاری از گیمرهای جهان از دسترسی به آن ناامید شوند.

قابلیت ویژه DirectStorage مایکروسافت برای ویندوز 10 عرضه نخواهد شد

شایان ذکر است این قابلیت که در ابتدای کار به عنوان بخشی از قابلیت‌های نسل جدید کنسول‌های بازی مایکروسافت یعنی اکس باکس سری اس و اکس معرفش شده بود، یک ای پی آی برای ساده‌سازی ارتباط بین حافظه اس اس دی و پردازنده گرافیکی است.

در حقیقت DirectStorage موجب می‌شود که مدیریت منابع سه‌بعدی به صورت بهینه‌تری انجام شود و در نتیجه آن نیز نه تنها سرعت بارگیری این موارد سه بعدی بالاتر خواهد رفت، بلکه به کمک آن سایر عناصر فنی مانند وسعت دید در بازی‌های کامپیوتری یا تنوع بافت‌های گرافیکی نیز به صورت چشمگیری بهبود می‌یابند.

با این حال این قابلیت تنها برای کنسول‌های اکس باکس و ویندوز 11 در دسترس خواهد بود. سیستم پیشنهادی مطرح شده در اخبار، یک حافظه اس اس دی به حجم یک ترابایت را حداقل معرفی کرده‌اند ولی به نظر می‌رسد که باید تا زمان عرضه ویندوز 11 و وضعیت مرسوم سخت‌افزار در آن زمان منتظر ماند تا بتوان برای حداقل حافظه مورد نیاز برای کاربری خوب ‌ DirectStorage اظهار نظر کرد.
​​​​​​​

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *