همه اپلیکیشن‌ها از فروشگاه Chrome گوگل حذف شد

شماران سیستم – شرکت گوگل به تمام مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری هم اعلام کرده است که ابزارهای ارایه شده توسط آنها ابتدای سال 2018 میلادی از روی تمام رایانه‌ها حذف خواهد شد.

به تازگی شرکت گوگل در بخش Web Apps فروشگاه اینترنتی Chrome Web Store خود تغییرات بزرگی لحاظ کرد، و بر اساس آن، همه اپلیکیشن‌های کاربردی حذف شدند تا به بخش Progressive Web Apps انتقال یابند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سی‌نت، هر چند اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب برای مرورگر اینترنتی کروم بسیار کاربردی محسوب می‌شوند، با این وجود گوگل معتقد است تلاش کاربران برای استفاده از این نرم‌افزارها محدودیت‌هایی را برای سیستم عامل رایانه‌ای Chrome OS به وجود آورده است.
به گفته گوگل «اپلیکیشن‌های بسته‌بندی شده» آن دسته از نرم‌افزارهایی هستند که استفاده از آنها کمتر به کاربران توصیه می‌شود و در عین حال می‌توانند خدمات یک سایت اینترنتی بخصوص را در قالب یک افزونه یا یک ابزار کاربردی ارائه دهند.

گوگل می‌گوید هر چند تنها یک درصد از کاربران Chrome با نصب این نرم‌افزارها دچار آسیب شده‌اند و با این وجود شرکت مذکور ترجیح داده است با حذف آنها جلوی مشکلات بعدی را بگیرد.
گفتنی است گوگل از یک ماه قبل به کاربران اعلام کرده بود که که قصد حذف تمامی این نرم‌افزارها را دارد.

 

 

شرکت گوگل هم‌اکنون به تمام افراد و مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری هم اعلام کرده است که ابزارهای ارائه شده توسط آنها ابتدای سال 2018 میلادی از روی تمام رایانه‌ها حذف خواهد شد.
این دسته از نرم‌افزارها در خانواده ابزارهای Chrome Extensions یا افزونه‌های کروم طبقه‌بندی می‌شوند و قابلیت‌هایی را در اختیار کروم می‌گذارند که تا پیش این شامل نمی‌شد.

شرکت گوگل به جای افزونه‌های مذکور به دنبال توسعه قابلیت جدیدی موسوم به Progressive Web Apps است تا بر اساس آن هر کدام از سایت‌های اینترنتی بتوانند یک آیکون مجزا در اختیار داشته باشند و به صورت آفلاین نیز خدمات خود را در اختیار کاربران بگذارند.
 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده − 13 =