...

هوش مصنوعی هزینه‌های بهداشت و درمان را کاهش می‌دهد

شماران سیستم – تعیین شرایط و میزان وجه پرداختی برای خدمات درمانی کار دشواری است، ولی هوش مصنوعی، داده‌های کلان و چت‌بات‌ها به حل این موضوع کمک می‌کنند و امر مستندسازی و محاسبه را تسهیل می‌نماید.
 

بطوری که آمار مبتنی بر تحقیقات نشان می‌دهد، در ده سال گذشته، مدیران و کارفرمایان هزینه‌های خود را 63 درصد افزایش داده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این هزینه‌ها در آینده، به اندازه سه برابر نرخ تورم افزایش یابد.
شرکت‌ها و سازمان‌ها برای رفع این مانع، قصد دارند که بیشتر این هزینه‌ها را متوجه کارکنان کنند. استفاده از طرح‌های سلامت با معافیت بالا در شرکت‌های مختلف از مرز 50 درصد نیز گذشته است.
بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، هزینه‌های خدمات درمانی فردی کارکنان نسبت به دستمزد آنها چهار برابر سریع‌تر رشد می‌کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، یکی از مشکلات اساسی بیمه‌های درمانی، اعطای کارت اعتباری متنوع به کارکنان سازمان‌ها و سپس فرستادن آنها به مراکز مختلف(از جمله رستوران‌هایی) است که هیچ هزینه‌ای ندارد. شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهند هزینه‌ها را کاهش دهند، کارکنان باید از حجم و میزان مطالبات خود بکاهند.

از دید متخصصین، یکی از راه‌ حل‌های دیگر برای کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان، استفاده از فناوری جدید هوش مصنوعی است. یکی از علل این موضوع، ساده شدن امر مستندسازی در بیمه است.
سر وکار داشتن با مسئه بیمه، کار دشواری است و بر اساس نظرسنجی‌ها، فقط چهار درصد آمریکایی‌ها می‌توانند شرایط و میزان وجه پرداختی برای خدمات درمانی را معین کنند، ولی هوش مصنوعی، داده‌های کلان و چت‌بات‌ها به حل این موضوع کمک می‌کنند و امر مستندسازی و محاسبه را تسهیل می‌نماید.

بدین ترتیب در عمل، شرکت‎ها منابع مالی خود را صرف ارائه بیمه سلامت و بهداشت به کارمندان خود می‌کنند، با این ملاحظه که مطابق آمار، ۵۷ درصد از تمام مردم، برنامه‌های بهداشت و درمان خود را از طریق یک برنامه ارائه شده توسط کارفرما، دریافت می‌کنند.

60 1

 

وجه دیگر فایده فناوری هوش مصنوعی، صرفه‌جویی در نسخه‌هاست. مسئله داروهای تجویزی یکی از حوزه‌هایی است که هوش مصنوعی می‌تواند اثرگذار باشد.
باید توجه داشت که افزایش قیمت داروها، 15 الی 25 درصد هزینه بیمه درمانی را تشکیل می‌دهد. هوش مصنوعی می‌تواند هزاران داده را در خود ذخیره کند و قیمت داروهای مختلف را با خود داشته باشد و کم هزینه‌ترین دارو برای یک بیماری را به پزشک پیشنهاد دهد.

یکی دیگر از زمینه‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند در آن مفید واقع شود، آزمایشات پزشکی است.
نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که هزینه‌ یک آزمایش پزشکی در نقاط مختلف یک شهر، می‌تواند تا 313 درصد متغیر باشد، اما با استفاده از یک چت‌بات می‌توان این سوال را مطرح کرد و آزمایشگاه‌های ارزان‌تر را پیدا کرد.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سه × 3 =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.