عرضه قابلیت پیام‌های محو شونده برای نسخه iOS واتس اپ

شماران سیستم – سرانجام پس از یک ماه گذشت زمان از عرضه قابلیت پیام‌های محو شونده برای واتس اپ نسخه اندروید، این قابلیت برای نسخه جدید این نرم‌افزار بر روی سیتسم عامل iOS نیز عرضه شد.

کاربران گوشی آیفون بعد از مدت‌ها اکنون قادرند تا قابلیتی که پیش از این توسط واتس‌اپ برای رقیب آنها عرضه شده بود را دریافت کرده و نوع جدیدی از پیام‌ها را در این پیام رسان در اختیار داشته باشند.

عرضه قابلیت پیام‌های محو شونده برای نسخه iOS واتس اپ

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، سرانجام پس از یک ماه گذشت زمان از عرضه قابلیت پیام‌های محو شونده برای واتس‌اپ نسخه سیستم عامل اندروید، این قابلیت برای نسخه جدید این نرم‌افزار بر روی سیتسم عامل iOS نیز عرضه شد.

گفتنی است پیام‌های محو شونده پیام‌هایی هستند که به صورت خودکار پس از مدت زمان خاصی بدون برجا گذاشتن هیچ نشانه‌ای از خودشان از حافظه پیام‌رسان حذف می‌شوند، و هیچیک از طرفین مکالمه دیگر قادر به مشاهده آن نخواهند بود.

عرضه قابلیت پیام‌های محو شونده برای نسخه iOS واتس اپ

در حقیقت این قابلیت نه تنها برای پیام‌های متنی، بلکه برای پیام‌های چندرسانه‌ای نیز قابل اعمال است، ولی نکته مهم نوع دیگری از پیام‌های محو شونده است که به فهرست خدمات این پیام‌رسان اضافه شده است.

در حقیقت این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند پیام‌هایی را ارسال کنند که بعد از تنها یک بار مشاهده، به صورت خودکار پاک شوند، در حالی که نوع قبلی پیام‌های محو شونده برای حذف شدن نیاز به گذر 7 روز زمان داشتند.

البته هنوز شاهد عرضه همگانی این ویژگی نیسیتم و ثبت نام برای تست بتای این قابلیت شروع شده است و در نتیجه نیز نسخه 2.21.140.9 واتس‌اپ بر روی سیستم عامل iOS می‌تواند به کاربران این برنامه که در این طرح مشارکت دارند، اجازه ارسال چنین نوعی از محتوا را بدهد.

البته یک مورد بسیار مهم در این زمینه این است که کاربرانی که تمایل به دریافت چنین نوعی از پیام نداشته باشند، می‌توانند پذیرش آن را بر روی دستگاه خود ممنوع سازند. این کار به وسیله عدم پذیرش قوانین حریم شخصی جدید ممکن خواهد بود و به این ترتیب هر نوع پیام ارسالی در این چهارچوب به صورت مستقیم پیش از رسیدن به کاربر بلوکه خواهد شد.
​​​​​​​

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *