پیش‌بینی مرکز تحقیقاتی IDCاز ادامه کاهش فروش کامپیوتر‌های خانگی

شماران سیستم – مرکز تحقیقاتیIDC پیش‌بینی کرد که افت فروش در بازار کامپیوترهای خانگی ادامه داشته باشد و در پایان سال ۲۰۱۵ شاهد سقوط ۶.۲ درصدی آمار فروش این محصولات باشیم.

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرد که افت فروش در بازار کامپیوترهای خانگی ادامه داشته باشد و در پایان سال ۲۰۱۵ شاهد سقوط ۶.۲ درصدی آمار فروش این محصولات باشیم.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت DIGITIMES بازار فروش کامپیوترهای خانگی در طول چند سال اخیر با شرایط خوبی روبرو نبوده است ولی در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۴ روند صعودی فروش این محصولات موجب امیدواری بسیاری از شرکت‌ها شده بود اما به نظر می‌رسد که این روند تنها به صورت موقت بوده و افت فروش در این بازار ادامه خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که شرایط پایدار فروش که در میانه سال گذشته به وجود آمده بود به علت شوک حاصل از قطع پشتیبانی مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز اکس‌پی بوده است و افرادی که دستگاه‌های قدیمی و مجهز به این سیستم عامل را داشته‌اند، با تعویض آن به بهبود این بازار کمک کرده‌اند.

به این ترتیب ممکن است عرضه ویندوز ۱۰ به این بازار کمک کند، ولی با توجه به امکان به‌روزرسانی بسیاری از نسخه‌های ویندوز به ویندوز ۱۰، احتمال اینکه این تغییر در مقیاس بالا باشد، اندک خواهد بود.
امار فروش رده‌های مختلف کامپیوترهای خانگی در جهان توسط شرکت IDC مورد بررسی قرار گرفته است و این شرکت آمار احتمالی برای عرضه این رده از محصولات تا سال ۲۰۱۹ را اعلام نموده است. همچنین پیش‌بینی این شرکت حاکی از این است که این محصولات در سال جاری میلادی با افت فروش ۶.۲ درصدی روبرو خواهند بود.

بر اساس این تحقیقات در رده کامپیوترهای دسکتاپ شاهد فروش ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خواهیم بود و این آمار برای کامپیوترهای لپ‌تاپ برابر با ۱۶۷میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

پیش‌بینی این شرکت از فروش این محصولات در سال ۲۰۱۹ نشان‌گر این است که به تدریج نمودار درصد افزایش فروش این محصولات به حدی نزدیک به صفر خواهد رسید.
بر اساس گزارش IDC در سال ۲۰۱۹ شاهد فروش ۱۷۵میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه لپ‌تاپ و ۱۱۸میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه کامپیوتر خانگی خواهیم بود که این ارقام نشانگر بیشتر شدن میزان فروش لپ‌تاپ و کاهش فروش دسکتاپ است و در طول ۵ سال تنها میزان ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه به مجموع فروش این دو محصول افزوده خواهد شد.
 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *