چندابری سبب شده تا عرضه‌کنندگان این خدمات مجموعه مشتریان هدف خود را گسترش دهند

شماران سیستم – چندابری گام بعدی است که تقریبا تمام سازمانها به آن رو بیاورند، ولی، به گفته IBM، کمتر از نیمی از آنها یک استراتژی مدیریت چندابری دارند.

 

 

بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط Turbonomic از 800 کارشناس حرفه ای IT در زمان انتخاب چند ابری ، دستیابی به یک «زیرساخت حقیقتا انتزاعی»، عاری از پچ‌ها و آپدیت‌ها، درست به اندازه جلوگیری از تمرکز بیش از حد یک عرضه‌کننده خدمات ابری واجد اهمیت است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سیودایو، حدود 50% از پاسخ‌دهندگان گفتند کهAmazon Web Services بهترین راهکار را برای IOT ، ابزارهای توسعه‌دهندگان و خدمات دیتا فراهم‌سازی نموده است و حدود 30% گفتند که بر این باورند که مایکروسافت بهترین راهکارها را ارائه می‌کند.

AWS توسط 55% از شرکت‌هایی که از چندابری استفاده می‌کنند به کار می‌رود، در حالی که این آمار برای مایکروسافت 52% و برای گوگل 22% است.

استفاده از سرویس‌های کاربردی مانند هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های بزرگ انگیزه اولیه برای تحرک‌پذیری در ورکلودهای ابری است. اکثر پاسخدهندگان (83%) می‌گویند که ورکلودها آزادانه در میان ابرها حرکت می‌کنند
بهره‌گیری از یک استراتژی چندابری باعث کاهش تنش‌های مهاجران این حوزه شده و در عین حال به چاره‌جویی درباره خلاء‌ها در خدمات میان عرضه‌کنندگان این خدمات می‌پردازد، هرچند که عرضه‌کنندگان زمانی بر مشتریان خاصی تمرکز کرده بودند.

جوئل هورویتز، یک کارشناس ارشد بازاریابی استراتژیک، در این باره می‌گوید که آمازون و گوگل خواهان این بوده‌اند که تکنولوژیست‌ها از ابرهایشان برای ایجاد و مدیریت زیرساختشان استفاده کنند، در حالی که مایکروسافت و IBM خواهان «خریداران راهکارهایی» بودند که یک سرویس مدیریت شده مانند آفیس 365 می‌خواستند.

 

multicloud

 

چندابری گام بعدی است که تقریبا تمام سازمان‌ها به آن رو بیاورند، ولی، به گفته IBM، کمتر از نیمی از آنها یک استراتژی مدیریت چندابری دارنداین استراتژی‌ها در رابطه با اپلیکیشن‌ها قوی‌تر هستند ولی در مورد هندلینگ داده‌ها چندان اینطور نیست.
هورویتز گفت: «اپلیکیشن‌هایی که با دیتاست‌های بزرگ کار می‌کنند باید نزدیک داده‌هایشان قرار داشته باشند تا عملکرد و کارائی بهبود یابد.» 
ولی مدیریت داده‌هایی که «در حرکت» باشد، یا از یک دیتاسنتر به یک ابر مهاجرت کند، کاری چالش‌برانگیز است. مهاجرت نامناسب می‌تواند منتج به از دست رفتن داده‌ها شود، تداخل اپلیکیشن‌ها، قطع سرویس‌ها یا دوباره‌کاری در داده‌ها شود که می‌تواند منتج به افزایش شدید هزینه‌های رایانشی شود
پیچیدگی یک محیط چندابری یا ابر ترکیبی چالش غالب از نظر 57% از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی بود، و تغییرات فرهنگی و خلاء‌های مهارتی، به ترتیب، موانع اصلی بعدی مشخص شده در این گزارش بودند.

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *