چهار خودرو ساز بزرگ جهان به دنبال استفاده از بلاکچین در صنعت حمل و نقل

شماران سیستم – روز به روز استفاده از فناوری بلاک چین ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد.چهار غول خودروساز جهان برای وارد کردن فناوری بلاکچین به صنعت خودرو دور یک میز جمع شدند.به این ترتیب بی‌ام‌دبلیو، فورد، جنرال موتورز و رنو قصد دارند بلاک‌چین را به خودروها وارد کنند.
این طرح به همت نهاد موسوم به MOBI که در زمینه ابتکار و نوآوری در خصوص بلاکچین فعالیت می‌کند صورت گرفته است.

برایان کلی (Brian Kelly) مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری BKCM، این موضوع را یک تغییر و تحول ساختاری و بسیار جالب دانست که باعث می‌شود شرکت‌های فناور، میدان نبرد جدیدی بیابند: خودروی شما!

به گزارش شماران سیستم به نقل از شبکه خبری CNBC، علاوه بر این چهار خودروساز بزرگ جهان، 30 شرکت عضو نهاد MOBI نیز در این طرح حضور دارند که از جمله آنها می‌توان به بوش و ZF که هر دو در زمینه تولید قطعات خودرو فعالیت دارند اشاره کرد.

این گروه به دنبال آن است که استفاده از فناوری بلاکچین در خودروها را سرعت ببخشد و به استانداردهای مشترکی در این خصوص دست یابد.

 

این موضوع یک تحول بزرگ در صنعت خودرو و نحوه رانندگی به شمار می‌رود چرا که از طریق دفتر کل توزیع شده (یا همان بلاکچین) تمام وسایل نقلیه عمومی و خصوصی می‌توانند به هم متصل شوند و در این صورت همه چیز بین آنها قابل به اشتراک‌گذاری خواهد بود.

کریس بالینگر رئیس و مدیر MOBI اظهار داشت که در شغل قبلی‌اش در موسسه پژوهشی تویوتا، پس از اجرای چند نمونه مفهومی بلاکچینی توسط استارت‌آپ‌ها، متوجه شد که به یک ائتلاف متشکل از چندین شرکت نیاز هست.

از نظر کارشناسان، امنیت بالا یکی از مزایای انکارناپذیر فناوری بلاکچین است، زیرا در این سیستم، اطلاعات به صورت غیرمتمرکز نگهداری می‌شود و به همین دلیل هکرها برای دستکاری اطلاعات و یا رخنه به دستگاه‌ها، با دشواری‌های زیادی روبرو هستند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *