گوگل بی سر و صدا در حال اضافه کردن DRM به همه اپ‌های پلی استور است

شماران سیستم – استفاده از DRM در اینجا به علل کاربردی بوده و مشخصا در اینجا هدف این بود که همه ی فایل های APK گرفته شده از استور گوگل دارای امضای دیجیتال باشند.

 

 

 

گوگل افزودن رشته ای از ابرداده‌ها به همه بسته‌های دانلود شده در گوگل پلی استور را آغاز نموده است.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، با اینکه این خبر ممکن است در ابتدا نگران کننده باشد اما باید با نگاهی عمیق‌تر به این موضوع نگریست.
درست است که این نوعی از DRMاست، و دیدی توام با نگرانی بهDRM وجود داشته است. ولی در واقع، مشکل اصلی که عموما باDRM وجود دارد استفاده منفی از آن است.
 
استفاده ازDRM در اینجا به علل کاربردی بوده و مشخصا در اینجا هدف این بود که همه فایل‌هایapk گرفته شده از استور گوگل دارای امضای دیجیتال باشند. این بدان معناست که، در صورت داشتن امضای دیجیتال، حتی در صورتی که شما اپ‌هایتان را از گوگل پلی نگرفته باشید، آن اپ‌ها همچنان ایمن خواهند بود، و همچنان برای مواردی همچون ذخیره‌سازی ابری و اجرای همزمان در چند دستگاه با چارچوبGoogle Play Services کار خواهند کرد.
 
همچنین، با این وضعیت ایمنی اپ خیلی بیشتر می شود. ناگفته پیداست که با این روش ردیابی هکرها نیز آسان‌تر می‌شود.

 

pic2pic2

 

شاید بهترین مزیت آن این است که اگر شما اپی را از جای دیگری غیر از استور گوگل گرفته باشید(مثلا از آمازون) و نصب کرده باشید، تا زمانی که دارای گواهینامه باشد، به کتابخانه شما افزوده خواهد شد و همه آپدیت‌هایی که به آنها نیاز دارد را دریافت خواهد نمود.
 
اما از دیدی شفاف‌تر، قاعدتا مشکلاتی هم همراه آن پیش خواهد آمد. گوگل در حال حاضر از اینDRM خود استفاده‌ای که علیه منافع کاربران باشد نمی‌کند، ولی گوگل ماهیت خاص خود را دارد، و ممکن است بیش از آنچه انتظارش را داریم دست به جمع‌آوری اطلاعاتمان کند.
 
با اینکه گوگل سعی کرده حساسیست‌ها نسبت به این قضیه را کاهش دهد ولی به هر حال این سیستم جدید علاوه بر افزودن ایمنی، می‌تواند به شیوه‌ای عظیم برای زیر نظر گرفتن فعالیت‌های شما در گوشیتان تبدیل شود، چیزی که امیدواریم رخ ندهد.

 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *