...

Daydream VR پشتیبانی گوگل از تمامی اپلیکیشین های اندروید مجهز به

شماران سیستم –   گوگل برای تمامی اپلیکیشن‌های اندروید مجهز به Daydream VR پشتیبانی ارائه می‌دهد. گوگل در پی آن است  که پلتفرم Daydream VRخود را به پیش ببرد و از این طریق، پشتیبانی اپلیکیشن و قابلیت استفاده از دستگاه‌های آن را توسعه دهد.

 

 

گوگل قرار است که برای تمام اپلیکیشن‌های اندروید مجهز و متصل به Daydream VR پشتیبانی ارائه دهد.

شرکت مورد بحق، سه قابلیت جدید تحت عنوان قابلیت‌های آزمایشی به دستگاه های DayDream VR اضافه کرده است و می‌خواهد برای این دستگاه‌ها، پشتیبانی مناسب ارائه دهد. یکی از این دستگاه ها Lenovo Mirage Solo است که از پشتیبانی کنترلر با شش درجه آزادی برخوردار است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، هدست‌های دی‌دریم به این قابلیت مجهز خواهند شد که ورژنUI بازی‌ها، ابزارها و اپلیکیشن‌های اندروید را در قضای بزرگ‌تر واقعیت مجازی اجرا کنند.
به نظر می‌رسد که اپلیکیشن‌ها در یک صفحه نمایش بزرگ مجازی شناور باشد و با استفاده از کنترلرهای استاندارد اشاره دی‌دریم کنترل و هدایت شود.
قابلیت‌های این صفحه نمایش باعث می‌شود که توسعه دهندگان، بتوانند به راحتی پشتیبانی مخصوص و ابتدایی دی‌دریم را انجام دهند. کار گوگل روی دستگاه مستقل دی‌دریم که Mirage Solo نام دارد با یک قابلیت بزرگ و مهم و یک قابلیت کوچک در حال پیشرفت و توسعه است.

APIهای جدید از قابلیت رهگیری کنترل موقعیتی با شش درجه آزادی پشتیبانی می‌کند و با استفاده از این قابلیت، دستان کاربران می‌تواند در فضای سه بعدی واقعیت مجازی حرکت طبیعی خود را داشته باشد.

 

headset

 

از آنجا که دستگاه مذکور با سخت افزار مجهز به شش درجه آزادی عرضه نشده بود، شرکت از نرم افزار یادگیری ماشین  برای برآورد دقیق موقعیت کنترلرها استفاده می‌کند.
گوگل بر این باور است که با این قابلیت، قیمت سخت افزار مذکور کمتر می‌شود. البته توسعه دهندگان علاقه‌مند می‌تواند از فرصت استفاده از کیت کنترلی با شش درجه آزادی بهره‌مند شوند و از سیستم ردیابی منحصر به فرد استفاده کنند.
 
با قابلیت‌های جدید این هدست، کاربر می‌تواند با پوشیدن آن، از طریق دوربین‎‌های خارجی موجود، دنیای واقعی را به صورت سه بعدی ببیند و هر چه می‌خواهد با استفاده از هدست به دنیای پیرامون خود اضافه نماید.

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.