GitHub حفره نیم میلیون نرم‌افزار را شناسایی کرد

شماران سیستم – از زمان عرضه ابزار امنیتی مذکور تا پایان سال 2017 میلادی موفق شد در نرم‌افزارهایی که کاربران و شرکت‌ها برای توسعه روی GitHub قرار داده بودند بیش از 500 هزار حفره امنیتی کشف کند.
 

سالانه تعداد بی‌شماری حفره امنیتی موجود در نرم‌افزارها و ابزارهای مختلف شناسایی و کشف می‌شود که کمک شایانی به توسعه امنیت و حفظ ثبات کاربران و شرکت‌ها می‌کند.

پلتفرم عمومی برنامه‌نویسی GitHub اخیرا اعلام کرده است که ابزار جدید اسکن امنیتی آنها بسیار کارآمد بوده است و این شرکت به کمک ابزار مذکور موفق شده است تا پایان سال گذشته بیش از نیم میلیون آسیب‌پذیری و حفره امنیتی در نرم‌افزارهای مختلف را پیش از آنکه وارد بازار شوند، شناسایی کند.
بدین ترتیب این اقدام، تعداد فراوانی تهدید امنیتی را رفع نموده است.

 

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوئیرر، این اسکنر امنیتی نوامبر گذشته برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفته بود.
شرکت GitHub از این اسکنر به عنوان یک اسکنر امنیتی برای نرم‌افزارهای متن‌باز استفاده کرد تا در صورت شناسایی هر گونه آسیب‌پذیری در نرم‌افزارهای موجود به کاربران خود هشدار دهد و آنها را از وجود مشکل حاضر مطلع کند.
 

این سایت توضیح داد از زمان عرضه ابزار امنیتی مذکور تا پایان سال 2017 میلادی موفق شد در نرم‌افزارهایی که کاربران و شرکت‌ها برای توسعه روی GitHub قرار داده بودند بیش از 500 هزار حفره امنیتی کشف کند.

در گزارش این شرکت همچنین گفته شده است که این تعداد حفره امنیتی پس از اسکن 4 میلیون نرم‌افزار شناسایی شد و اقدام مذکور موجب شد از بین آنها 450 حفره خطرناک در فاصله زمانی کوتاه از بین بروند.
 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *