حسابداری مدیریت

بهای تمام شده

مديران براي مقاصد برنامه‌ريزي و كنترل عمليات سازمان، ‏ به گزارش‏ها‏ی حسابداري بهای تمام‌شده اتكا می‌کنند. نرم‌افزار بهای تمام‌شده، بدلیل ارتباط یکپارچه تولید با انبار های پای‌کار اطلاعات مصرف مواد، دستمزد، ضایعات، دوباره‌کاری و … را به‌صورت مرحله‌ای رصد و پایش می‌کند.
نکته حائز اهمیت قابلیت اثبات پذیری اطلاعات است که هر کدام از اقلام بهای تمام‌شده (مواد، دستمزد و سربار) بدون کوچک‌ترین مغایرتی با گزارش‌های حسابداری، فروش و انبار منطبق و به‌صورت ماهانه گزارشات آن قابل دسترس است و به‌طور کامل با صورت عملکرد قابل تطبیق است.‏ ‏

امکانات

براورد بهای تمام شده

نرم‏افزار برآورد بهای تمام‌شده محصولاتی که هنوز تولید آن‌ها آغاز نشده و در مرحله سفارش هستند را محاسبه می‏کند. با توجه به تغییرات در مواد دستمزد و سربار، ‏‏ ‏بهای فروش مناسب محاسبه و سود محصولات قابل پیش‌بینی خواهد بود‏ ‏.

امکانات

صورت های مالی

صورت‏های مالی قابل اتکا، مبنای تصمیم‏گیری مدیران است. در نرم ‏افزار برنا، بر اساس استانداردهای مورد تائید سازمان حسابرسی‏، ‏گزارش‏ها‏ی یکپارچه و صورت‏های مالی اساسی و دلخواه، تعبیه شده است.

امکانات

بهای تمام شده پروژه 

آگاهی از بهای تمام‌شده‌ پروژه‌ها و مقایسه‌ آن با برآورد اولیه، یکی از دغدغه‌های مدیران سازمان‌هاست. این نرم‌افزار قادر است بهای¬تمام‌شده‌ مراحل مختلف پروژه، شامل مواد و مصالح مصرفی، کار نیروی انسانی، ماشین‌آلات و تجهیزات مرتبط و هزینه‌ پیمان‌های دست دوم را در قالب فعالیت‌های مختلف محاسبه و گزارش کند.

امکانات