راهکار شرکت های تولیدی و مهندسی

راهکار شماران سیستم برای شرکت های تولیدی و مهندسی

امروزه با توجه به رقابت قابل ملاحظه در صنایع تولیدی، ایجاد نقاط تمایز در محصولات و خدمات و نیز ارتقاء سطح شاخص‌های نمایش دهنده توانایی، همواره ذهن مدیران سازمان را به خود مشغول نموده است. از مهمترین مولفه‌های رقابتی شرکت‌های تولیدی پیشرو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

توسعه توانایی در طراحی و تولید سریع محصولات منطبق با نیاز بازار هدف
افزایش چابکی در باز طراحی سریع محصولات موجود جهت پاسخگویی به نیازهای مشتریان جاری
کاهش مدت زمان چرخه سفارش محصول تا کسب درآمد
مدیریت موثر زنجیره تامین کننده‌گان
کاهش هزینه‌های تولید و نگهداری

کسب تجربیات موفق در پیاده‌سازی راهکار نرم‌افزاری‌ یکپارچه شماران سیستم در حوزه تولید و مهندسی موجب شده تا این شرکت نه تنها به عنوان برترین ارایه دهنده نرم‌افزار، بلکه در جایگاه مشاور سازمان، شناخت عمیقی را نسبت به چالش‌های پیش روی شرکت‌های فعال در این عرصه کسب نماید. لذا راهکار نرم‌افزاری‌ یکپارچه تولید و مهندسی شماران به گونه‌ای تحلیل و طراحی شده است که هم در فاز ورود اطلاعات اولیه و تطابق تعاریف سیستم و سازمان و هم در مراحل استقرار و پیاده سازی، علاوه بر ایجاد سرعت عمل در انجام فازهای مختلف پروژه، از انجام دوباره کاری و انجام سعی و خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل آید.

از جمله مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته توسط شرکت شماران در حوزه صنایع تولیدی و مهندسی کشور عبارتند از:

بهبود فرآیندهای کسب و کار
ایجاد ساختار اطلاعاتی یکپارچه در بین شرکای تجاری
همسویی نیازمندی‌های عملیاتی با تصمیمات مدیریتی سازمان

از جمله مهمترین مزایای راهکار نرم‌افزاری‌ یکپارچه تولید و مهندسی شماران، محاسبه بهای تمام شده محصولات است.

در سال‌های اخیر، مدیران صنایع تولیدی در جستجوی یافتن راهكارهای مناسب در استفاده موثر از منابع، برآمده‌اند و در دستیابی به این مهم با چالش‌های بزرگی از جمله تعیین بهای تمام شده واقعی و درست كالاها و خدماتشان روبرو هستند چراکه سیستم سنتی حسابداری، نمی‌تواند بین مصرف منابع و نتایج به دست آمده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم ارتباط برقرار كند و تنها به جمع آوری هزینه‌ها می‌پردازد. از اینرو مدیران می‌بایست به جای اندازه‌گیری مخارج برحسب منابع، به اندازه‌گیری هزینه‌ها برحسب خروجی‌ها و نتایج به دست آمده روی آورده تا مبنای معتبرتری برای تصمیم‌گیری در اختیار داشته باشند.
در واقع حسابداری بهای تمام شده یک ابزار بسیار مهم در اختیار مدیریت می‌باشد. مدیران با استفاده از حسابداری بهای تمام شده، بهای تمام شده تولیدات را محاسبه و بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید کنترل می‌نمایند. بهای تمام شده نادرست موجب تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه‌های ارزیابی عملكرد مالی دستگاه‌ها، تخصیص منابع، تعیین قیمت و تعرفه كالا و خدمات می‌شود.
از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد راهکار نرم‌افزاری‌ یکپارچه تولید و مهندسی شماران سیستم، می‌توان علاوه بر محاسبه بهای تمام شده محصولات و نیم‌ساخته‌ها در 12 ماه سال، به برآورد بهای تمام شده محصولات قبل از تولید اشاره نمود.