زنجیره تامین

+ انبار و کالا

مدیریت موجودی ها با استفاده از مشخصه‌های ثابت و متغیر و سریال کالا، کالای ارسالی برای سازنده، انبارگردانی تک شمارشی و سه شمارشی و …
موجودی کالا به عنوان یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های سازمان‌ها محسوب می‌شود. نرم‌افزار انبار شماران برای سازمان‌دهی فعاليت‌هاي مربوط به گردش مواد اولیه تولید، کالای نیمه ساخته، محصولات قابل‌عرضه و اقلام مصرفی طراحی شده است، استفاده از گزارش‌های دقیق بر بستر یک نرم‌افزار کاملاً یکپارچه و مرتبط با سایر نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی مواد، برنامه‌ریزی خرید، سفارشات خارجی، تولید و فروش و حسابداری سازمان را در استفاده بهینه از منابع یاری می‌رساند.

+ امکانات

+ قراردادهای خرید

ثبت قرارداد ریالی و ارزی، پایش و کنترل تعدادی و مالی قراردادهای منعقدشده و کنترل پرداخت به تأمین‌کنندگان و …
نرم‌افزار قراردادهای خرید، برای راهبری صحيح کالاهای وارده به سازمان از طریق بهبود در فرآیند تأمین به‌موقع کالا و کنترل دقیق تعهدات تأمین‌کنندگان ارائه شده است. مقایسه اقلام سفارشات اعلام‌شده به تأمین‌کنندگان و زمان‌های تحویل آنها سبب افزایش کنترل سازمان خواهد شد. قرارداد خرید از طریق کنترل کیفی اقلام وارده از ورود کالاهای بی‌کیفیت، نامنطبق و بیش از سفارشات اعلامی جلوگیری به عمل می‌آورد.

+ امکانات

+ کالای تولیدی سازندگان

کنترل عملکرد سازندگان و انحراف احتمالی در ارسال مواد و تحویل کالا بر اساس فرمول ساخت و …
عملیات برون‌سپاری و تولید کالا توسط سازندگان خارج از سازمان به لحاظ کنترل مقادیر موجودی کالای نزد سازندگان و نگهداری اطلاعات مالی بسیار بااهمیت است. در نرم‌افزار کالای تولیدی سازندگان توسط کاردکس مجازی از موجودی کالا مطلع شده و بر اساس فرمول ساخت، مواد اولیه باقی‌مانده نزد سازنده قابل شناسایی است.

+ امکانات

+ ارزیابی تامین کنندگان

چک لیست ارزیابی کالا و خدمات ارائه‌شده و ارزیابی بر اساس چک لیست و …
فرآیند ارزیابی تأمین‌کنندگان با مشکلات پيچيده و محدوديت‌های زماني مواجه است به همین سبب برخی از سازمان‌ها از ارزیابی‌ تأمین‌کنندگان چشم‌پوشي می‌کند. نرم‌افزار شماران، سازمان‌ها را در ارزیابی تأمین‌کنندگان از طریق تعیین معیارها و پارامترهای کارشناسی شده و تصمیم‌گیری در مورد بهینه‌سازی خرید بر اساس شاخص‌های ارزیابی و سوابق قبلی معاملات یاری می‌کند.

+ امکانات

+ توزین و باسکول

ارتباط یکپارچه بین حواله‌های صادره با باسکول خروجی و اعلامیه ورود با باسکول ورودی و …
باسکول گلوگاه اصلی ورود و خروج کالا در یک کارخانه و یا انبار است. در نرم‌افزار باسکول این امکان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که با آسانی بتوانند مقادیر کالا را به هنگام ورود و خروج وسایل نقلیه کنترل نمایند. با توجه به یکپارچگی نرم‌افزار، امکان ردیابی و کنترل مغایرت‌های ایجادشده به وجود می‌آید.

+ امکانات

+ حمل و نقل

صدور بارنامه و اسناد حسابداری کرایه حمل و …
حمل‌ونقل از انعقاد قرارداد فروش تا تحویل محصول به مشتریان جزئی از فرآیند نرم‌افزار حمل‌ونقل شماران به محسوب می‌شود. ثبت مشخصات وسیله نقلیه، محاسبه کرایه حمل بر اساس مسیر، ثبت مشخصات بارنامه و …برای واحدهای ترابری و لجستیک شرکت‌ها و سازمان‌ها مناسب است.

+ امکانات

+سفارشات و خرید خارجی

ثبت سفارش، گشایش اعتبار، ثبت کلیه عملیات مربوط، محاسبه بهای تمام‌شده و …
آگاهي از وضعيت سفارشات خارجی به‌منظور تأمین کالا و تحویل به‌موقع سفارشات مشتريان نیاز ضروری سازمان‌ها است. نرم‌افزار سفارشات و خرید خارجی شماران با مدیریت متمرکز و بهینه در فرآیند سفارشات خارجی امکان کنترل فرآیند اعتبارات اسنادی از ثبت سفارش تا ورود کالا به انبار را برای مسئولین مربوطه به وجود می‌آورد.

+ امکانات

+ برنامه ریزی خرید و تدارکات

فرآیند درخواست‌ کالا از انبار تا درخواست خرید و ارسال برای کمیسیون خرید و تهیه استعلام، ثبت نتیجه استعلام و …
برنامه‌ریزی خرید و تدارکات به مدیریت و سازمان‌دهی فرآیندهای تأمین کالا و خدمات موردنیاز شرکت از تأمین‌کنندگان داخلی و خارجی می‌پردازد. برنامه‌ریزی خرید و تدارکات موجب مدیریت بهینه قرارداد با فروشندگان می‌گردد. از طریق برنامه‌ریزی خرید می‌توان مانع اتلاف منابع مالی سازمان گردید. نرم‌افزار شماران سیستم با اختصاص صحیح منابع مالی و برنامه‌ریزی و زمان‌بندی در تدارکات کالا از هرج‌ومرج در امر خرید جلوگیری می‌کند.

+ امکانات