مالی

حسابداری: 

کدینگ استاندارد منطبق با نشریه 20،166 سطح تفصیلی انحصاری باقابلیت شناوری در سطوح مختلف، صدور خودکار اسناد حسابداری، ارزی و ریالی، صدور خودکار اسناد حسابداری و …

نرم‌افزار حسابداری شماران، اطلاعات مالی همه بخش‌های سازمان نظیر خزانه‌داری، فروش، زنجیره تأمین، دارایی‌ها، تولید، بهای تمام‌شده، حقوق و دستمزد و … را به‌طور خودکار بر اساس الگوی اسناد جمع‌آوری، طبقه‌بندی و ثبت نموده و به دلیل وجود یکپارچگی، امکان دسترسی سریع و لحظه‌ای به گزارش‌های و هوش تجاری را فراهم می‌آورد.

امکانات

صورت های مالی

صورت سود و زیان، ترازنامه، یادداشت‌های پیوست، نسبت‌های مالی و …
صورت‌های مالی اساسی و قابل‌اتکا از نیازهای مدیران مالی سازمان‌ها است که برای تهیه آن باید ابزار مناسبی در اختیار داشته باشند. نرم‌افزار صورت‌های مالی شماران که به‌صورت پارامتریک طراحی گردیده، ابزاری مناسب برای تهیه گزارش‌های و صورت‌های مالی اساسی بر مبنای استانداردهای حسابداری و حسابرسی و به‌صورت کاملاً خودکار است.

امکانات

خزانه داری

مدیریت دریافت و پرداخت، تنخواه‌گردان‌ها، کنترل بانک و صندوق و برآورد نقدینگی و …
آگاهی از وضعیت نقدینگی و کنترل دریافت‌ها و پرداخت‌ها یکی از راه‌های نظارت بر عملکرد مالی سازمان است، بر این اساس نرم‌افزار خزانه‌داری به مدیریت پرداخت‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت کمک کرده و با استفاده از آن مدیریت نقدینگی و کنترل ریسک‌ها در تمام بخش‌های سازمان تسهیل می‌شود. برنامه‌ریزی وجوه نقد باهدف تخصیص صحیح و دقیق منابع، از هدر رفتن منابع سازمان جلوگیری می‌کند و این مهم با استفاده از نرم‌افزار برآورد نقدینگی امکان‌پذیر است.

امکانات

نرم‌‏افزار حسابداری انبار

فاکتور خرید ریالی و ارزی، خرید معلق، کنترل تسویه فاکتورها و تاخیرات وصول مطالبات، گزارش خرید از اشخاص و کالا و گزارش فصلی و …
نگهداری و محاسبه مالی عملیات مرتبط با ورود و خروج کالا و گزارش‌گیری ارزش کالاهای موجود در انبارهای سازمان و تأمین‌کنندگان از مبانی مهم در اخذ تصمیمات مدیریتی است. تغییرات موجودی‌های کالا در انبار که متأثر از فرآیندهای تأمین، تولید، انتقال، مصرف و فروش کالا است موجب تغییرات ارزش مالی کالاها خواهد شد که سیستم یکپارچه شماران آنها را در سرتاسر سازمان شناسایی، ثبت و قابل گزارش‌گیری می‌کند.

امکانات

حقوق و دستمزد

محاسبه حقوق و صدور اسناد حقوق و مزایا، بازخرید خدمت و مرخصی، عیدی، تسویه حساب کارکنان و …
محاسبات حقوق و دستمزد کارکنان یکی از وقت‌گیرترین و خطاپذیرترین فعالیت‌های مستمر سازمان است. در نرم‌افزار حقوق و دستمزد شماران انواع استخدام، مزایا و کسور، آیین‌نامه‌های محاسباتی به‌صورت پارامتریک و متناسب با مقررات هر سازمان قابل تعریف است. محاسبات پیچیده حقوق، تسویه‌حساب گروهی، محاسبه معوقه حقوق و مالیات سالانه کارکنان از ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار به شمار می‌آید.

امکانات

اعتبارات و تسهیلات

محاسبه تعداد اقساط، مبلغ هر قسط و مبلغ بهره برای تسهیلات دریافتی و پرداختی به کارکنان و …
سطح نقدینگی سازمان به‌واسطه جذب تسهیلات از بانک‌ها و سایر مؤسسات و یا اعطای وام به کارکنان با افزایش و کاهش قابل‌ملاحظه‌ای مواجه می‌شود و نرم‌افزار اعتبارات و تسهیلات شماران در کنترل و کاربرد متناسب نقدینگی بسیار موثر است. جذب تسهیلات و منابع مالی و بازپرداخت به‌موقع آنها از طریق انعکاس صحیح و به‌موقع اقساط در برآوردهای نقدینگی سبب کنترل نقدینگی و آرامش روانی مدیریت سازمان‌ها می‌شود.
اعطای وام و تسهیلات به کارکنان از طریق فرآیند پرداخت و اخذ اقساط آنها از طریق فرآیند حقوق و دستمزد به‌طور متناوب در سازمان صورت می‌گیرد. نگهداری و پایش صحیح میزان بدهی کارکنان یکی از وظایف نرم‌افزار اعتبارات و تسهیلات است.

امکانات

سهام

تعریف انواع شرکت و مشخصات سهامداران، ثبت نقل و انتقال سهام، ثبت واریز نقدی و صدور فیش پرداخت سهام و …

نگهداری اطلاعات سهام و نقل‌وانتقال آن، افزایش سرمایه و محاسبات سود هر سهم از مأموریت‌های نرم‌افزار سهام است. نرم‌افزار سهام شماران با امکان استفاده از اطلاعات بورس مدیریت سهام و اطلاع‌رسانی از وضعیت دقیق هر یک از سهام‌داران، دقت و سرعت در محاسبات سهام و محاسبه سود، افزایش سرمایه هر سهامدار و ارائه گزارش‌های کاملی از وضعیت سهام را ارائه می‌کند.

امکانات

اعتبارات دولتی

فرایند بودجه و اعتبارات، اختصاص بودجه و مدیریت اعتبارات هزینه‌ای و …
در سازمان‌ها و نهادهای دولتی، به‌منظور ایجاد تعادل بین هزینه‌ها، درآمدها، بدهی و تعهد، لازم است قبل از تخصیص اعتبارات، مجوز لازم از سوی
دستگاه ذی‌ربط صادر گردد و سپس برای تأمین هزینه‌های جاری، اعتبارات مناسب تخصیص تا در چارچوب اعتبارات هزینه نمایند و این امر سبب
مدیریت کارآمد و موثر بودجه دستگاه‌های دولتی می‌گردد.

امکانات

تامین اعتبار مالی طرح ها

تعیین طرح‌ها و مجریان طرح و کد اعتبار و تخصیص اعتبار به مجریان طرح و ریز اقساط طرح و مقایسه‌ای مانده اعتبار تخصیص‌یافته و …
سازمان‌ها و نهادهای دولتی به‌منظور اختصاص دادن تمام یا قسمتی از اعتبارات مصوب برای هزینه‌های معین می‌بایست در چارچوب تأمین اعتبارات مالی طرح‌ها اقدام نمایند. نرم‌افزار تأمین اعتبار مالی شماران موجب می‌گردد تا ضمن کنترل و مدیریت حساب مجریان طرح‌ها، هزینه‌های دستگاه‌ها در قالب اعتبارات مالی تخصیص‌یافته، به نتیجه مورد نظر منجر شود.

امکانات

 اظهارنامه مالیاتی

گروه شرکت های شماران سیستم در راستای طراحی و اجرای نظام های پیشرفته مالی و مدیریت اقدام به ارایه مکانیزه فایل اظهارنامه مالیاتی و سایر گزارشات اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی نموده است. اظهار نامه مالیاتی شماران سیستم منطبق با آخرین ورژن ارایه شده سازمان امور مالیاتی قابلیت فراخوان و ارسال آن به سایت سازمان امور مالیاتی را دارد .

این فرمت کاملاً منطبق با جداول استاندارد طراحی شده است و اطلاعات صورت،های مالی. ترازنامه. صورت عملکردبا مشخصات شرکت در نرم، افزار یکپارچه شماران ثبت می شود در جداول اظهارنامه اطلاعات فراخوانی و به، صورت مکانیزه تکمیل می، شود. این امکان از دوباره، کاری و بروز خطا جلوگیری می، کند و تنها اقدامی که کاربر باید در مورد اظهارنامه انجام دهد این است که از صحت اطلاعات و ماهیت حساب،ها اطمینان حاصل کند ، سپس با فشردن یک کلید فایل آماده و قابل ارسال به سامانه می باشد .

امکانات