نرم افزار BPMS

نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار BPMS

نرم‌افزار BPMS مدیریت فرآیندهای کسب و کار شاتو (BPMS: Business Process Management software) یک راهکار مدیریتی می‌باشد که بواسطه ابزارهای تولید شده توسط شماران به‌صورت پیشرفته‌ای قابل پیاده‌‌سازی می‌باشد. در این راهکار ابزارهای شماران به کمک مدیران سازمان آمده، به‌طوریکه می‌توانند تمام فرآیندها و رخدادهای سیستم را مشاهده و در صورت نیاز مدیریت نمایند. از طریق گزارشات ارایه شده این سیستم می‌توان تصمیم‌گیری‌های استراتژیک سازمان را محقق نمود.
بدیهی است که هرچه ابزارها و نیز تحلیل‌های انجام شده توسط سیستم قویتر باشد، سیستم BPMS می‌تواند گزارشات دقیق تر و کاربردی‌تری در اختیار مدیران قرار دهد و از طریق نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار، در زمان و هزینه صرفه‌جویی نموده و سیستم سازمانی را در بهترین حالت پیکره‌بندی نمود.
نرم افزار BPMS شماران، می‌تواند با تشخیص گلوگاه‌های کاری در فرآیندهای مختلف سازمان مانند فرآیندهای درخواست، تولید، خرید و فروش به مدیران جهت اصلاح و یا تغییر کاربری گلوگاه‌ها، اطلاعات مناسب را در اختیار بگذارد. به‌طور مثال می‌توان در فرآیند خرید و در چرخه تامین مواد سرعت تامین و خرید را از طریق این سیستم استخراج نموده و آن را بهبود بخشید زیرا کندی این فرآیند می‌تواند منجر به عدم تولید و تحویل به‌موقع محصول و یا مواد اولیه مورد نیاز سازمان باشد.

این ابزار با قدرت تغییر و تنظیمات پیشرفته و همچنین امکان چند زبانه بودن می‌تواند در هر شرکت اعم از شرکت‌های داخلی و خارجی به‌منظور هوشمندسازی فرآیندهای کسب و کار به‌راحتی استقرار و پیاده‌سازی گردد. لذا با توجه به قابلیت‌های مذکور می‌توان در زمینه‌ صادرات این نرم‌افزار به کشورهای مختلف اقدام نمود.
نرم افزار BPMS شاتو بر اساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی و تولید شده است. تاکنون نرم‌افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار شاتو (BPMS) در شرکت‌های مختلفی اجرا و پیاده‌سازی گردیده که این موضوع خود نشان دهنده موفقیت در تولید زیرساخت‌ها، رویکردها، تفکرها، تحلیل‌ها و ابزارها می‌باشد و آینده‌ای بسیار خوب برای این نرم‌افزار متصور است.

برخی از مزایای شاتو BPMS ShAuto​

بهره گیری از بستر متن باز Open Source با استفاده از پلت فرم .netcore مایکروسافت
عدم وابستگی به سیستم‌عامل و امکان استفاده از تمامی سیستم های عامل خانواده لینوکس
امکان استفاده از بانک های اطلاعاتی مختلف مانند Oracle و SQL
اجرای نرم‏افزار در محیط وب (Web Based)
استفاده از تکنولوژی پیشرفته آنگولار 5 Angular و Type Script
انعطاف پذیری با صفحات واکنش‌گر(Responsive) باقابلیت انطباق خودکار در تبلت و تلفن همراه
جلوگیری از بارگذاری مجدد صفحات و افزایش سرعت انتقال اطلاعات Single Page Application
سازگاری با نرم‏افزارهای کاربردی تلفن همراه Mobile Apps
سرعت بارگذاری بالای صفحات بر بستر وب و ویندوز با متد MVC
گزارش ساز قدرتمند و ابزار هوشمندی تجاری BI

قابلیت‌های نرم افزار BPMS ShAuto

مدیریت فرایند های کسب و کار “شاتو” BPMS

ایجاد، ذخیره، بازیابی و ویرایش گردش‌ کار و فرآیندها به‌صورت گرافیکی، …تعریف کامل فرآیند، اتصال چارت سازمانی به فرآیند، …

مدیران کسب و کارهای کوچک و بزرگ، می توانند با استفاده از سیستم مدیریت فرایند، تمام رخداد های سیستم را مشاهده و در صورت نیاز آنها را مدیریت کنند. با استفاده از گزارش هایی که در نرم افزار BPMS شماران سیستم ارائه شده، می توانید تصمیم گیری های استراتژیک سازمان را انجام دهید.

در صورتی که نمیدانید نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار شماران سیستم برای شما مناسب است یا خیر، می توانید درخواست دریافت دمو از کارشناسان ما داشته باشید و بعد از بررسی و تست بخش های مختلف نرم افزار bpms در صورت رضایت می توانید نرم افزار را بر روی سیستم خود اجرا کنید.
آموزش نرم افزار BPMS کار سختی نیست. توضیحات مورد نیاز در مورد این سیستم، توسط کارشناسان شماران سیستم ارائه می شود. همچنین در صورتی که سوال یا ابهامی برای شما به وجود بیاید کارشناسان ما آماده ارائه پشتیبانی به شما هستند.

نرم افزار BPMS مدیریت فرایند کسب و کار چیست؟

مدیریت فرایند های کسب و کار یک چالش بزرگ در اکثر سازمان ها می باشد. بسیاری از صاحبان کسب و کار فکر می کنند که نرم افزار BPMS هزینه سنگینی برای آنها به شمار می رود که فقط برای فرایند های عظیم، ارزش دارد. با این حال باید در نظر داشته باشید که نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار برای هر نوع سازمانی با اندازه های مختلف، مناسب است. نرم افزار ShAuto BPMS می تواند تمامی فرایندهای انجام شده در سازمان را به بهینه ترین روش انجام دهد.

مدیریت فرایند کسب و کار چیست؟

مدیریت فرایند کسب و کار یا BPM یک رشته سازمانی است که در آن شرکت یک گام به عقب برمی دارد و به صورت کلی و جداگانه به تمام فرایندهای سازمان نگاه می کند. مدیریت فرایند کسب و کار، وضعیت فعلی را بررسی می کند و زمینه های بهبود را برای ایجاد یک سازمان کارآمدتر و موثرتر، شناسایی می کند.

سیستم BPMS، نحوه ایجاد، ویرایش و تجزیه و تحلیل فرایندهای قابل پیش بینی که هسته اصلی کسب و کار آن شرکت را تشکیل می دهد، است. هر بخش از این سیستم در یک شرکت، مسئول گرفتن مقداری مواد خام یا داده و تبدیل آن به چیز دیگر است. ممکن است 12 یا چند فرایند اصلی وجود داشته باشد که هر بخش، مدیریت می کند.

اهمیت سیستم BPMS

هنگامی که فرایندهای تجاری ضعیف سازماندهی نشده و سیستماتیک باقی می مانند، می توانند منجر به آشفتگی شوند. در سطح فردی افراد تنها یک بخش از فرایند را مشاهده می کنند و تعداد کمی از افراد می توانند اثرات کامل یک فرایند، شروع و پایان آن، داده های کلیدی مورد نیاز و جایی که تنگناها و ناکارآمدی های بالقوه وجود دارد را بررسی کنند و ببینند.

فرایند های آشفته که نرم افزار BPMS از آن جلوگیری می کند، به کسب و کارها آسیب میزنند و منجر به ایجاد یک یا چند سناریو زیر خواهند شد:

 • تلف شدن زمان
 • خطاهای بیشتر
 • افزایش سرزنش
 • کمبود داده
 • کارکنان بی روحیه

با به کارگیری نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار، سازمان ها می توانند فرایند های خود را بهبود بدهند و تمام جنبه های عملیات را به صورت بهینه، حفظ کنند.

چرخه عمر نرم افزار BPMS

مرحله 1: طراحی

اکثر فرایند ها در BPMS، شامل یک فرم برای جمع آوری داده ها و یک گردش کار برای پردازش آن هستند. شما باید فرم مناسب سازمان خود را بسازید و مشخص کنید چه کسی صاحب هر وظیفه در گردش خواهد بود.

مرحله 2: مدل سازی

فرایند را در یک طرح بصری نشان دهید. جزئیاتی مانند ضرب الاجل ها و شرایط را اصلاح کنید تا ایده روشنی از توالی رویداد ها و جریان داده ها در طول فرایند ها ارائه دهید.

مرحله 3: اجرا کردن

ابتدا فرایند برنامه BPMS را با یک گروه کوچک آزمایش کنید و سپس آن را برای همه کاربران باز کنید. اطمینان حاصل کنید که دسترسی به اطلاعات حساس را محدود کرده اید.

مرحله 4: نظارت کنید

همانطور که در جریان کارها انجام می شود، سعی کنید تا مراقب کارها باشید. از معیار های مناسب برای شناسایی پیشرفت، اندازه گیری و کارایی استفاده کنید. (نرم افزار شاتو BPMS می تواند تمام فرایندها را برای شما انجام دهد!)

مرحله 5: بهینه سازی کنید

زمانی که در حال تجزیه و تحلیل هستید، به تغییراتی که باید در فرم یا گردش کار خود انجام دهید تا کارآمد تر شوند، توجه کنید و مراحل بهبود فرایند کسب و کار را در نظر بگیرید.

انواع مختلف مدیریت فرایند کسب و کار (BPMS) چیست؟

نرم افزار های BPMS را می توان بر اساس هدفی که در خدمت آنها هستند، طبقه بندی کرد. در اینجا 3 نوع نرم افزار BPMS را مورد بررسی قرار داده ایم:

BPMS یکپارچه محور

این نوع از سیستم مدیریت فرایند کسب و کار، فرایند هایی را مدیریت می کند که در درجه اول بین سیستم های موجود شما (مانند نرم افزار ERP) بدون دخالت انسانی زیاد، حرکت می کنند. سیستم های مدیریت فرایند کسب و کار، با محوریت یکپارچه سازی، اتصالات گسترده و دسترسی API دارند تا بتوانند فرایند هایی را ایجاد کنند که سریع حرکت می کنند.

BPMS انسان محور

سیستم مدیریت فرایند کسب و کار انسان محور، برای آن دسته از فرایندهایی است که در درجه اول توسط انسان اجرا می شوند. این موارد اغلب دارای تاییدیه ها و وظایف مختلفی هستند که باید توسط افراد انجام بگیرد. این پلتفرم ها در روابط کاربری دوستانه، اعلان های آسان و ردیابی سریع، عالی هستند.

BPMS سند محور

این راه حل مدیریت فرایند کسب و کار، زمانی مورد نیاز است که یک سند (برای مثال یک قرارداد یا یک توافق نامه) در قلب فرایند باشد. آنها مسیریابی، قالب بندی، تایید و امضای سند را در حین عبور وظایف در جریان کار فعال می کنند. اکثر نرم افزار BPMS می توانند عناصر هر یک از این موارد را با هم ترکیب کنند.

ویژگی های نرم افزار BPMS

اکنون که میدانید چرا استفاده از یک نرم افزار BPMS تقریبا ضروری است، در اینجا لیستی از ویژگی هایی که نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار خوب، باید داشته باشد را برای شما آورده ایم:

 • ابزار نمودار فرآیند بصری
 • طراحی فرم با رابط کاربری ساده
 • کنترل دسترسی مبتنی بر نقش
 • پشتیبانی موبایل
 • ویژگی های قدرتمند برای مدیر
 • ورود به سیستم (SSO)
 • ادغام با سیستم های نرم افزاری موجود
 • گزارش ها و تحلیل ها
 • عملکرد برای پایگاه های کاربران بزرگ
 • دارای معیارهای عملکرد فرآیند

تمام این ویژگی ها و بسیاری دیگر از قابلیت های کاربردی را می توانید در نرم افزار ShAuto BPMS یا نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار شماران سیستم پیدا کنید.

مزایای ادغام BPMS 

در اینجا برخی از مزایای اصلی استفاده از نرم افزار BPMS ایرانی شماران آورده شده است:

 • به دست گرفتن کنترل فرایند های سخت و شلوغ
 • ایجاد، نقشه برداری، تجزیه و تحلیل و بهبود فرایندهای کسب و کار
 • اجرا عملیات های روزمره با کارایی بالاتر
 • تحقق اهداف سازمانی بزرگتر
 • حرکت به سمت تحول دیجیتال
 • بهبود و بهینه سازی عملیات های در هم