مسئولیت های اجتماعی

جدید 2

سطح فقر در برخی مناطق محروم، چنان گسترده است که گاهی، کمک‌های جزئی کوچک می‌تواند مشکلات بزرگی را از سر راه دانش‌آموزان با استعداد این مناطق بردارد. این یک اصل بدیهی است که هر کودکی باید درس بخواند، آموزش ببیند و تحصیل کند و هیچ‌گاه نباید ارزش‌های عمیق تحصیل فراموش شود و چنين هدفي در دستور كار «بنياد كودك» قرار گرفته است. بدین منظور شرکت شماران سیستم امیدوار است با حمایت از مجموعه بنیاد کودک در جهت رشد و ارتقای تحصیلی و فرهنگ جامعه، شاهد درخشش دانش‌آموزان با استعداد کشور عزیزمان باشد

این مؤسسه، یک مؤسسه خیریه مردم‌نهاد، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی، فرامذهبی و فرامرزی است که رویکردی کاملاً انسان‌دوستانه دارد. هدف این مؤسسه دستیابی به این آرمان است که “هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش باز نماند.”این مؤسسه با دریافت مجوزملی از وزارت کشور توانست دامنه‌ی فعالیت خود را به‌ بسیاری از استان‌ها بگستراند و اینک 28 نمایندگی در آمل، اردبیل، اهواز، ارومیه، ایلام، اصفهان، بروجرد، بم، بوشهر، بیرجند، تبریز، تهران، جیرفت، داراب، رشت، زاهدان، زابل، سنندج، شیراز، شهرکرد، کاشان، کرمانشاه، کرج، مراغه، مشهد، مهاباد، یاسوج و یزد دارد. ضمن اینکه در برخی از استان‌ها به‌ فراخور شرایط اقتصادی و جغرافیایی نمایندگی‌های اقماری نیز فعال شده که از آن جمله می‌توان به خاش، ایرانشهر، فنوج، نیک‌شهر، سراوان در سیستان و بلوچستان، کفران در اصفهان، مرودشت و جهرم در فارس، شهربابک، ریگان و رستم‌آباد در بم، اشاره‌ کرد.
بنیادکودک با ایجاد شعب برون‌مرزی خود توانست رابطه‌ای عاطفی بین ایرانیان مقیم خارج از کشور را با هموطنانشان در ایران سبب‌‌شود. شعب بین‌المللی بنیاد در کشورهای آمریکا، سوئیس، آلمان، انگلیس، سوئد و کانادا مشغول به فعالیت هستند.
بنیادکودک از آغازِ فعالیت تاکنون توانسته‌است بیش از دوازده‌هزار دانش‌آموز و به تبع آن خانواده‌های آنها را تحت حمایت قراردهد و امروز نیز بیش از 8300 دانش‌آموز را در سراسر ایران حمایت می‌کند که حدود هزارنفر از این دانش‌آموزان توانسته‌اند به دانشگاه‌های کشور وارد شوند.

4

انجمن صنفی زنان مدير کارآفرين به منظور اشاعه فرهنگ کارآفرينی در جامعه زنان ايرانی به همت تعدادی از کارآفرينان و صاحبان کسب و کار شکل يافته و در اسفند ماه ۱۳۸۳ در وزارت کار و امور اجتماعی به ثبت رسيده است.
مؤسسين و اعضای انجمن ضمن برخورداری از تجارب مؤثر در فرآيند کارآفرينی و طی مسير ايجاد و توسعه کسب وکارهای جديد در تعامل و هم انديشی با يک ديگر، ضرورت حرکت جمعی در اين راه را حس کرده و بر آن شدند تا نسبت به ايجاد تشکلی حرفه‌ای اقدام نمايند. چه از اين طريق ضمن ارتقاء ظرفيت مديريت کارآفرينان، پيوند با ديگر عناصر مؤثر در محيط کارآفرينی از جمله دولت، سازمان های غير دولتی مرتبط، نهادهای عمومی هم چون بانک ها و دانشگاه ها تسهيل خواهد شد.

شرکت شماران سیستم با حمایت از این انجمن در صدد است زمينه پرورش و توسعه استعدادهای جوان دارای ايده های خلاق در عرصه کارآفرينی را فراهم خواهد ساخت .

ماموریت های این مجموعه عبارتند از:

پوشش در جهت استیفای حقوق صنفی و خواستهای مشروع و قانونی اعضاء
جمع آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویتها.
برنامه ریزی برای تأمین نیازها، توسعه و گسترش فعالیتها
کوشش در ارتقای ظرفیت تولید، با بررسی، شناخت و استقرار روشهای نوین کنترل کیفیت
کوشش درجهت هماهنگی در آموزش و تأمین نیروی انسانی موردنیاز، همکاری با وزارت کارواموراجتماعی و سایر دستگاه ها و نهادهای ذیربط برای انجام آموزشهای مربوط به حفاظت فنی و بهداشت کار
همکاری درجهت تأسیس و تقویت شرکتهای تعاونی مرتبط با وظایف انجمن
قبول مسئولیت و همکاری با وزارتخانه ها، سازمانها و نهادههای رسمی در انجام وظایف و تکالیف که این دستگاه ها به کانونهای استانی انجمن محول می کنند و آمادگی برای ارائه مشورتهای لازم به آنها
عضویت و ایجاد ارتباط با تشکلها و سازمانهای مرتبط با وظایف انجمن های صنفی یا کانونهای استانی، در داخل یا خارج از کشور در چهارچوب فعالیتهای صنفی و قوانین و مقررات کشور
جمع آوری حق عضویت و کمکهای داوطلبانه به ترتیبی که در اساسنامه مقرر می شود.
همکاری با انجمن های صنفی کارگری یا کانونهای استانی و دیگر انجمن های صنفی کارفرمایی و سایر تشکل های کارفرمایی
ارائه نظر مشورتی و حقوقی درخصوص تهیه لوایح و طرحهای مربوط به قوانین کار و تأمین اجتماعی و مسائل رفاهی و حقوق قانونی کارفرمایان به مراجع ذیربط

1 2

انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی در حالی به وجود آمد که ضرورت و نیاز ساخت فضاهای آموزشی احساس می شد و سازندگی در کشورمان به همراهی و همدلی جمعی نیاز دارد. این مجموعه سعی بر آن دارد که کمک های معنوی و مادی علاقمندان را جمع آوری و سازماندهی کرده و با کارشناسی ونیاز سنجی صرف ساخت مدرسه در مناطق محروم نماید. سال ۱۳۸۸با رسالتی که در امر اشاعه ی فرهنگ مطالعه برای خود قایل است به ساخت و تجهیز کتابخانه های روستایی پرداخت و از آنجایی که آموزش در قبال کودکان هر مرز و بوم نقش حیاتی دارد و مدارس بیشترین تعداد کودکان تحت آموزش را در بر دارند از سال ۱۳۹۱ به توانمند سازی کودکان از مسیر آموزش روی آورد.

فعالیت ها:
ساخت مدرسه در مناطق محروم
پشتیبانی و نگهداری از مدرسه و دانش آموزان
با بازدیدهای دوره ای از مدرسه، ارسال تجهیزات تکمیلی و لوازم التحریر

ساخت و تجهیز کتابخانه روستایی
پشتیبانی به صورت بازدید های دوره ای ، شارژ کتاب سالانه و ارایه برنامه ها و کارگاه آموزشی ، به منظور جذب کودکان و نوجوانان برای ترویج کتابخوانی

کوله کتاب برای روستاهای دور و کم جمعیت به صورت سیار و با گردش دوره ای کوله، با اجرای این طرح ، در طول یک سال حدود ۱۵۰۰ جلد کتاب برای مطالعه در اختیار روستاییان قرار می گیرد.
آموزش دانش آموزان ،مربیان و مدیران
برگزاری کارگاه های اموزشی خلاقیت، انگیزش همراه با ارتقای دانش و روش تدریس، با همکاری آموزش پرورش و دبیران داوطلب از تهران در منطقه دشتیاری استان سیستان بلوچستان

مجموعه شماران سیستم در راستای ارتقاء اهداف والای این مجموعه تمام تلاش خود را جهت حمایت از این انجمن نموده است .

3 1

خانه خورشید فعالیت خود را از بهمن ماه ۱۳۸۵ در محله دروازه غار تهران آغاز کرد تا به عنوان اولین مرکز گذری کاهش آسیب اعتیاد زنان ، در محله ای پر آسیب ، مکانی برای ارائه خدمات درمانی حمایتی و بهداشتی به زنان باشد هدف اصلی و مهم خانه خورشید کاهش آسیب های فردی و اجتماعی سوء مصرف کنندگان مواد مخدر و محرک و بیماری های ناشی از آن برای زنان مصرف کننده است.
این جا مرکزی است که در آن برای بهبودی زنان مراجع تلاش شده ، با آنان همدلی و همفکری می شود ، تا امید به آنان بازگردد و راه زندگی را در میان نا ملایماتی که گاه در به وجود آمدن آن ها نقشی نداشته اند ، بیابند ، بتوانند رشد کنند و در آینده با امید به پروردگار در کاهش آسیب ها و افزایش آگاهی در محله و جامعه نقشی داشته باشند.
بدون تردید رسیدن به این اهداف جز با همدلی و همیاری شما و ما مقدور نخواهد بود .
برنامه کاهش آسیب برای زنان مراجع و تلاش برای بازگشت آنان به جامعه و خانواده ، فعالیت های خانه خورشید را به مرور وارد حوزه های حرفه آموزی و اشتغال زایی نیز کرده است.

از سوی دیگر ما باور داریم که فعالیت های انسان دوستانه ، برای ارائه دهندگان هم پیام آور رشد و بالندگی است پس بهتر است هیچ کس را استثنا نکنیم و با ارتباط و فراخواندن همگان به همکاری ، امکان بهرمندی از حس خوب و زیبای یاری و همدلی را برای یکدیگر میسر کنیم.
شما میتوانید با مطالعه برنامه ها و نیاز های خانه خورشید علاوه بر آشنایی با تلاش های همکاران این مرکز ، بر اساس توانایی های خود با آنان همکاری کنید تا خدمات بهتری در اختیار مراجعان قرار داده شود.

خانه خورشید فعالیت های خود را با اهداف زیر پیگیری می کند .

ارتقاء کیفیت زندگی زنان مصرف کننده مواد مخدر ، دارای رفتار های پرخطر و فاقد سرپناه
کمک به بهبودی و ایجاد زمینه بازگشت به خانواده و جامعه ، برای مصرف کنندگان بی خانمان و دارای رفتارهای پر خطر
افزایش آگاهی زنان معتاد و کاهش پیامد های ناشی از مصرف مواد در معتادان دارای رفتارهای پر خطر و تلاش برای پیشگیری از گسترش بیماری ها عفونی مانند HIV / ایدز و هپاتیت
افزایش دسترسی به زنان معتاد دارای رفتار های پر خطر
کاهش بروز و گسترش رفتار های مجرمانه توسط مددجویان مرکز
افزایش آگاهی و دسترسی به لوازم کاهش آسیب در بین جامعه تحت پوشش مرکز خورشد و گروه های دور از دسترس پراکنده در پارک ها و محله
کاهش آسیب های همراه با مصرف مواد مخدر در بین زنان داراری شرکای جنسی متعدد
افزایش سطح سلامت جسمی و روحی مددجویان
افزایش سطح بهداشت فردی و تغذیه مددجویان
افزایش حمایت های اجتماعی ، جهت بهبود سطح زندگی مددجویان و کودکان آن ها
انتقال تجربیات به برنامه ریزان و دست اندرکاران پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی زنان
ایجاد مهارت های اجتماعی و زندگی ، مهارت های شغلی و حرفه ای برای زنان

شرکت شماران سیستم جهت ارتقاء هر چه بیشتر این مجموعه و دستیابی به اهداف والا از این سازمان مردم نهاد حمایت و پشتیبانی می نماید .