نرم افزار پرتال

+ پورتال

پورتال ( یا پرتال ) در زبان فارسی به درگاه معنی شد است و از لحاظ لغوی درگاه به مجرای ورود و خروج گفته می شود.اما در بستر انفورماتیک و نرم افزارهای تحت وب ، پورتال یا درگاه محیطی برای ارائه سرویس های الکترونیک در بخش های مختلف سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی است.
یکی از معضلات بزرگ در ارائه خدمات الکترونیک برای ارگانهای دولتی و سازمان های خصوص دربستر وب،عدم وجود ارائه فرایندها و خدمات به ارباب رجوع و شرکای تجاری به صورت کاملا یکپارچه با سامانه های داخلی است.
این مساله اصولا در وب سایت ها و پورتال های سازمانی قابل انجام است اما در خصوص نرم افزارهای فرایندی BPMS(Business Process Management System) و سیستم های یکپارچه مالی و اداری یک مشکل اساسی است که با استفاده از کد نویسی های متعدد سعی ر برآورده شدن نیازها هستند. 

به طور مثال در فرایند های سازمانی و تکریم ارباب رجوع، درخواست ها به صورت فرم های تحت وب با مدیریت وب سایت مربوطه در سازمان تکمیل و پس از ارسال، به کاربر کد پیگیری ارائه می شود و کاربر برای پیگیری فرایند درخواست خود نیاز به وارد کردن کد پیگیری و اخذ گزارش از سایت سازمان برای اطلاع از فرایند مربوط به خود است.این ارائه گزارش صرفا جهت اطلاع رسانی از مراحل فرایند و غیر عملیاتی است.و نکته دیگر این که در این فرایند اگر کاربر نیاز به تغییر و یا اصلاح اطلاعات ارسالی داشته باشد باید مسیر طولانی و گاها فرایند را از ابتدا آغاز کند

این مثال در فرایند های خرید و سفارشات آنلاین ، در نرم افزارهای مالی نیز وجود دارد.فرض کنید از طریق وب سایت شرکت اقدام به ارائه سفارش اینترنتی کالا و یا خدمات دارید.طبیعتا باز هم باکد پیگیری و یا ثبت سفارش و خرید از طریق فروشگاه اینترنتی فعالیت مورد نظر خود را انجام می دهید، که اکثرا ارتباط مستقیمی با نرم افزارهای اصلی سازمان (انبار-فروش-حسابداری-تولید…)را ندارند و این خود باعث عدم یکپارچگی و فعالیت های مضاعف خواهد شد.

این معضل و موارد مشابه باعث نارضایتی و عدم حصول نتیجه دلخواه از ارائه خدمات الکترونیک و یکپارچگی فرایندهای سازمانی بوده و بستری غیر قابل اعتماد است.

 

امکان پورتال در نرم‌افزار شاتو پلاس شرکت شماران سیستم امکان ادغام فرایندهای بیرونی با روال‌های داخلی سازمان را ایجاد و بدون محدودیت تعداد کاربری و تعداد فرایندهای بیرونی سازمان است .

با در اختیار داشتن نرم‌افزار برآورد بهای تمام‌شده، مدیران به‌سهولت و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانند به اطلاعات صحیح و به‌موقع منابع تولید خود دستیابی داشته و بر اساس این اطلاعات نسبت به انتخاب محصول، انتخاب بازار، قیمت پیشنهادی و ارزیابی سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و… تصمیم‌گیری نموده و به‌راحتی هرگونه فشار اقتصادی را پشت سر بگذارند.

این امکان فوق‌العاده محدودیت‌های کاربران بیرونی را که نیاز به استفاده از فرایندهای درون‌سازمانی داشته‌اند رااز بین برده و متقاضیان را به‌عنوان یک کاربر واحد شناخته و با ارائه کارتابل اختصاصی به ایشان،رونددرخواست ها و پیگیری مراحل فرایند را بسیار آسان و پرسرعت کرده است.
با این شرایط و وجود کارتابل آنلاین برای کاربران،نظارت بر روند فرایند و بایگانی آنها ،ثبت سوابق،گزارش گیری های متعدد، کاملا در دسترس و امکان پذیر است.
بنابر این در سازمانهای دولتی برای ارائه حدمات تکریم ارباب رجوع و ارائه مابقی خدمات بر خط دولت الکترونیک بدون هیچ محدودیتی و با امکانات فوق العاده میتوانند از پورتال نرم افزار شاتو استفاده و رضایت مندی در ارائه خدمات را به حد اکثر رساند.

از دیگر قابلیت‌های این امکان می‌توان به مکانیزه کردن سفارش‌های اینترنتی ،تیکتینگ،ارتباطات با مشتریان و ذینفعان با سازمان و…در بستر یکپارچه و بدون محدودیت مکانی نام برد .

ارتباط مستقیم سفارشات اینترنتی کالا با نرم افزارهای حوزه مالی و زنجیره تامین ،فرایند های درخواست نمایندگان را کاملا الکترونیک یکپارچه می کند.

این سامانه از طریق دستگاه‌های هوشمند تلفن همراه، تبلت،و سایر دستگاه‌های ارتباطی هوشمند نیز قابل‌استفاده است.

این سامانه از طریق دستگاه‌های هوشمند تلفن همراه، تبلت،و سایر دستگاه‌های ارتباطی هوشمند نیز قابل‌استفاده است.
نرم‌افزار شاتو پلاس با بهره‌گیری از.NETCORE اولین بستر متن‌باز شرکت مایکروسافت و استفاده از پلت فرم ANGULAR یک BPMS بومی و کاملاً ایرانی بوده که توانایی رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد .
این نرم‌افزار راهکار مطمئنی برای ایجاد بستری پرسرعت در خصوص تمامی فرایندهای سازمانی و ایجاد سامانه‌های مختلف بوده که دارای گواهینامه بین‌المللی از شرکت تک کانادا است.

+ امکانات