کسب و کارهای بزرگ

کسب و کارهای بزرگ

راه‌حل شرکت شماران سیستم برای کسب‌ و کارهای بزرگ و پیشرو كه نقش مهمي در يكپارچگی اطلاعات و عمليات موجود در مؤسسات داشته و نهایتاً با استفاده از امكانات خاص زمينه را براي پيوستن به بازارهاي جهاني فراهم می‌سازد، راهکار ERP ShAuto (برنامه‌ریزی منابع سازمان) است.

با توجه به روند رو به گسترش جهانی‌شدن و افزايش رقابت در بازارهاي جهاني، شرکت‌ها ناگزير به رقابت با بازارهاي جهاني هستند و براي انجام اين كار وجود آمادگي لازم از جهات مختلف امري ضروري به نظر می‌رسد. از مهم‌ترین ابزارهاي مورد استفاده جهت كسب اين آمادگي می‌توان به عامل فناوري اطلاعات و ارتباطات اشاره كرد كه با استفاده از آن قادر خواهند بود هر چه سریع‌تر اين مسير را طي کنند.

نرم افزار های پیشنهادی در این حوزه:
  • برنامه ریزی منابع سازمان
  • مدیریت هوشمند فرآیندهای کسب‌وکار
  • اتوماسیون
  • اتوماسیون صنعتی

نرم‌افزاری برای یکپارچه‌سازی اطلاعات و برقراری جریان اطلاعات بین همه بخش‌های سازمان که این راه‌حل مبتنی بر فناوری اطلاعات، سیستم‌ها و عمليات موجود در سازمان‌ها را يكپارچه نموده و در قالب يك پايگاه اطلاعاتي واحد، در دسترس قرار دهند. نرم‌افزار جدید برنامه‌ریزی منابع سازمان، توسط شرکت شماران سیستم به صورت کاملاً فراگیر و یکپارچه طراحی و تولیدشده است. این نرم‌افزار بیش از 30 سال تجربه و دانش تولید و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای شماران سیستم در هزاران شرکت و سازمان است.

نرم‌افزار شاتو ” ERP ” شرکت شماران سیستم چهار ویژگی برتر دارد:

1- فرایندهای کسب‌وکار: ارتباط با مشتریان، زنجیره تأمین، ساخت و تولید، مالی و …

2- مدیریت فرایندها (BPMS): فرم ساز، فرایند ساز و گزارش ساز

3- اتوماسیون اداری: دبیرخانه، کارتابل، بایگانی و …

4- اتوماسیون صنعتی: هدایت و کنترل دستگاه‌ها و تجهیزات تولیدی و عملیاتی

 

نرم‌افزاری برای خودکار سازی فرآیندها با فرم‌های دلخواه کاربران و امکان نظارت برگردش کارها بدون نیاز به دانش گسترده از برنامه‌نویسی و در محیطی کاملاً گرافیکی و فارسی که با شناسایی نیازها و روند فرایندها و در نظر گرفتن زمان‌بندی مناسب جهت اجرای امور، قادر است که گردش کارهای متفاوتی را تعریف نماید. با ایجاد گردش کار، فرایندهای سازمان به سادگی به‌صورت اتوماتیک مرحله به مرحله انجام خواهند شد و مسئولیت و وظایف افراد در سازمان مشخص و قابل کنترل خواهد بود.

نرم‌افزاری برای مدیریت مدارک و مستندات یا اتوماسیون اداری برای نظم دهی به امور دبیرخانه‌ها و گردش کاری بین پست‌های سازمانی که به‌عنوان یک ابزار قدرتمند، قابلیت‌ها و امکانات ویژه‌ای را در اختیار مدیران سازمان قرار می‏‌دهد تا اداره بدون کاغذ را محقق سازند. مدیران و کاربران سازمان با این نرم‌افزار بدون حضور فیزیکی در محل سازمان، در هر لحظه و هر مکان امکان دسترسی به نامه‌ها، ارجاعات و فرآیندهای سازمان را دارند. مدیران می‌توانند به کمک کارتابل فرآیندهای سازمان را کنترل و هدایت کند.

راه‌حل اتوماسیون صنعتی شماران سیستم امکان ثبت تعداد زیادی از اطلاعات در زمان کوتاه با کمترین میزان خطا را می‌دهد. در این راهکار کالای ارسال‌شده به خط تولید با الصاق برچسب (لیبل) حاوی اطلاعات مشخصه کالا و از طریق بارکد خوان از انبار مواد اولیه خارج می‌شود.

این برچسب (لیبل) برای هر قطعه حاوی اطلاعات کد کالا، بچ نامبر، تاریخ انقضاء، تأمین‌کننده و سایر اطلاعات و مشخصه‌هایی است که از طریق بارکد خوان کاملاً قابل‌شناسایی است. در هر مرحله از تولید می‌توان اطلاعات تکمیلی را به اجزا بارکد در خصوص خط تولید، ایستگاه، ماشین، شیفت تولید، مشخصه‌های کیفی محصول تولیدشده اضافه نمود.

این راهکار علاوه بر نگهداری مشخصه‌های مواد، اطلاعات مربوط به گردش آن کالا، نحوه و مراحل تولید شامل سری ساخت، مدل تعداد تولید، تاریخ و شیفت تولید و اطلاعات لازم برای ردیابی محصول را نیز در خود نگهداری می‌کند.