شناسایی اقدام‌های تروریستی با کمک دوربین مدار بسته

شماران سیستم – مسئولان امنیتی آمریکا به دنبال این هستند تا با استفاده از یک نرم‌افزار هوشمند بتوانند اقدامات تروریستی را به‌ صورت خود کار از روی فیلم‌های برداشت شده بر روی دوربین‌های مدار بسته شناسایی کنند.

مسئولان امنیتی آمریکا به دنبال این هستند تا با استفاده از یک نرم‌افزار هوشمند بتوانند اقدامات تروریستی را به‌صورت خودکار از روی فیلم‌های برداشت شده بر روی دوربین‌های مداربسته شناسایی کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ENGADGET، شاید بتوان یکی از ساده‌لوحانه‌ترین راه‌های استفاده از دوربین‌های مداربسته را تکیه بر نیروهای انسانی برای نظارت بر تصاویر ضبط شده توسط این دوربین‌ها دانست.

علت این امر نیز محدودیت‌های انسان برای تحلیل همزمان چندین شی‌ء است ولی نرم‌افزارهای کامپیوتری پیشرفته می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.
حال سازمان‌های امنیتی آمریکا به دنبال طراحی سیستمی به نام دیوا (DIVA)هستند که می‌تواند به‌صورت همزمان به تحلیل تصاویر برداشته شده از دوربین‌های مداربسته پرداخته و در صورت مشاهده مورد مشکوک به مقامات مربوطه اطلاع بدهند.

این سیستم می‌تواند با تحلیل موقعیت قرارگیری افراد و اجسام و رفتارهای محیطی آن‌ها اقدام‌های مشکوکی مانند ردوبدل کردن اجسام به‌صورت مخفیانه بین افراد و یا قرار دادن یک شی‌ء مشکوک مانند بمب بر روی زمین و ترک محل را شناسایی کنند.

به‌این‌ترتیب می‌توان در چند ثانیه از تهدید یاد شده مطلع شد و به مبارزه با آن پرداخت. البته دیوا برای عملیاتی شدن هنوز به زمان نیاز خواهد داشت ولی به‌زودی شاهد اجرای این طرح خواهیم بود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *