سرویس نقشه‌ی اپل قابلیتی خواهد داشت که در گوگل مپس وجود ندارد

گم شدن در ترمینال‌های بزرگ یا ایستگاه‌های متروی زیرزمینی در بعضی موارد کار را برای افرادی که مسیر را نمی‌شناسند، سخت می‌کند؛ چراکه خارج شدن از خروجی اشتباه به معنای دورشدن از مقصد نهایی است. اما اپل در نظر دارد تا در سرویس نقشه‌ی iOS 9، راهکاری را برای این مشکل ارائه کند.

در صورتی که در ترمینال‌های بزرگ یا ایستگاه‌های مترویی که دو خط یکدیگر را ملاقات می‌کنند، قرار گرفته باشید، می‌دانید که پیدا کردن راه خروجی که در مسیر مقصدتان باشد، در صورت عدم آشنایی با محیط یک مشکل بزرگ است.اپل در iOS 9 درصدد رفع این مشکل است.

اپل در نظر دارد تا علاوه بر اضافه کردن مسیرهای حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه‌ی خود، قابلیت دیگری را نیز ارائه کند. این قابلیت بهترین خروجی را در زمان خارج شدن از ایستگاه مترو یا قطار در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

برای مثال در صورتی که کاربر در سمت جلوی قطار قرار داشته باشد، پس از پیاده شدن شاید سرویس نقشه‌ی اپل وی را به خروجی‌های انتهایی یا میانی هدایت کند تا از این طریق وی سریع‌تر به مقصد برسد. هرچند این ویژگی بسیار پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، اما در شهرهای بزرگی نظیر نیویورک، استفاده از چنین ویژگی‌های بسیار کاربردی خواهد بود.

سرویس نقشه‌ی گوگل از نظر ارائه‌ی خدمات مسیریابی با وسایل نقلیه‌ی عمومی بسیار قوی است، اما این سرویس از وجود ویژگی جدیدی که اپل ارائه خواهد داد، محروم است. البته سرویس نقشه‌ی گوگل با تعیین جهت حرکت کاربر، مسیر حرکتی وی را نمایش می‌دهد. در صورتی که روی نقطه‌ای که مکان کاربر را روی نقشه نشان می‌دهد، دقت کنید، سوی مکان نما نشان‌دهنده‌ی مسیر حرکت  است.

قابلیت مورد نظر از جمله‌ی چندین ویژگی است که در پاییز به همراه انتشار iOS 9 منتشر خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌ها، امکان استفاده از سیری به همراه سرویس نقشه‌ی اپل است؛ بطوریکه کاربران قادر خواهند بود تا مسیر منتهی به مقصدی را بدون نیاز به لمس یا تایپ از طریق سیری بپرسند.

ارائه‌ی مسیر با استفاده از سرویس‌های حمل و نقل عمومی، در زمان عرضه فقط در شهرهایی نظیر بالتیمور، شیکاگو، برلین، لندن، مکزیکو سیتی، نیویورک، فیلادلفیا، سن فرانسیسکو، تورنتو و واشنگتن در دسترس خواهد بود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *