نرم افزار مالیات حقوق و دستمزد

 نرم افزار مالیات حقوق و دستمزد

جهت رعایت قانون، کارفرمایان موظف می‌باشند اسامی کارکنان و مشخصات آنها را به حوزه‌های مالیاتی محل ارسال و درصد مالیات متعلق به کارکنان را به حساب مخصوصی واریز نماید بعلاوه طبق قوانین تأمین اجتماعی لازم است هر ماه اسامی کارکنان و میزان حقوق و دستمزد آنها طی لیستی به ادارات تأمین اجتماعی محل تسلیم و حق بیمه سهم کارمند و کارفرما به حساب‌های مخصوص واریز گردد؛ که می‌بایست در طراحی نرم‌افزار حقوق به آن توجه نمود و همچنین این امکان ایجاد گردد که لیست ارسال نیاز به بازنویسی نباشد و توسط خود نرم‌افزار و به صورت فایل مورد تأیید تهیه گردد. این موضوع بدستی در نرم افزار حقوق و دستمزد شماران سیستم رعایت شده است. 

طراحی نرم افزار حقوق و دستمزد :یکی دیگر از موارد مهم در طراحی نرم‌افزار شماران سیستم حقوق تهیه فایل بانک برای واریز حقوق به حساب بانکی کارکنان هست.

اغلب مؤسساتی که کارکنان زیادی دارند، برای سهولت کار چکی معادل جمع حقوق و دستمزد قابل پرداخت صادر و به همراهی اسامی کارکنان و شماره حساب بانکی به بانک ارسال می‌کنند که در صورت عدم توانایی نرم‌افزار حقوق برای تهیه چنین لیستی می‌بایست اطلاعات به صورت دستی ارائه گردد که کاری خسته‌کننده و خطاپذیر است.

ثبت سند حسابداری از مشکل دیگر دایره حقوق و دستمزد سازمان‌ها است که ثبت دستی آن بدون اشکال نیست و تنها در نرم‌افزارهای حقوق با طراحی درست امکان تهیه یک الگوی سند برای ثبت ماهانه سند به صورت مکانیزه امکان‌پذیر هست. این موضوع در طراحی نرم افزار حقوق و دستمزد شماران سیستم رعایت شده است. 

هزینه حقوق و دستمزد :هزینه حقوق دستمزد از جمله مهم‌ترین هزینه‌های یک سازمان و بخش اعظمی از بهای تمام‌شده کالا و خدمات مربوط به هزینه‌های حقوق و دستمزد است و کنترل این هزینه‌ها امکان کنترل بهای تمام‌شده را آسان‌تر می‌نماید.
در طراحی نرم‌افزارهای حقوق می‌بایست تعریف کسورات و اضافات کاملاً پارامتریک بوده و امکان تعریف فرمول‌های متنوع محاسباتی در نرم‌افزار وجود داشته تا پس از تعریف فرمول‌های محاسباتی با استفاده از اطلاعات کسب‌شده ماهانه بتوان محاسباتی مانند حقوق و دستمزد ناخالص، کسورات، تعیین حقوق و دستمزد و همچنین بروز رسانی سابقه هر کارمند به صورت مکانیزه انجام گردد تا در هنگام ثبت سند حقوق براحتی پارمترهای هزینه حقوق و دستمزد شناسایی گردد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *