آمریکا به دنبال شنود اینترنت اشیاء

شماران سیستم – مسئولان سازمان امنیت ملی آمریکا به‌تازگی اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا ازاینترنت اشیا به‌ عنوان ابزار شنود اطلاعات د رخارج از آمریکا استفاده کنند.

مسئولان سازمان امنیت ملی آمریکا به‌تازگی اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا از اینترنت اشیا به‌عنوان ابزار شنود اطلاعات در خارج از آمریکا استفاده کنند.
به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری تحلیلی ENGADGET، ظاهرا آژانس امنیت ملی آمریکا هیچ علاقه‌ای به احترام گذاشتن به حریم شخصی افراد ندارد و می‌خواهد تحت هر شرایطی به شنود اطلاعات دست بزند.
در این میان به نظر می‌رسد که کابوس بسیاری از دوست داران فناوری در زمینه آینده اینترنت اشیا در حال به حقیقت پیوستن است و قرار است تا از این فناوری برای جاسوسی اطلاعات استفاده شود.
مسئولان سازمان امنیتی آمریکا با صراحت هر چه تمام در نشست خبری خود این موضوع را تائید کرده و گفته‌اند که اینترنت اشیا یک گزینه ایدئال برای نفوذ به سیستم‌ها و شنود اطلاعات کاربران به‌حساب می‌آید.

البته مثل همیشه نیز این سازمان با پوشش مبارزه با تروریست سعی در منحرف کردن اذهان عمومی و مبرا دانستن خود از هرگونه تجاوز به حریم شخصی کاربران عادی داشته است.
به‌این‌ترتیب ممکن است حتی حرارت‌سنج خانگی کوچک موجود در منزل یک فرد نیز توسط این سازمان برای جاسوسی اطلاعات او مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین مدیر اجرایی این سازمان اعلام کرده است که در هنگام عرضه بسته امنیتی برای نرم‌افزارها بهترین فرصت را برای نفوذ به سیستم‌های کاربران خواهد داشت و عدم اعتماد به این سازمان را آسان‌تر از پیش ساخته است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *