آنتوس، پلتفرم سرویس‌های ابری گوگل، با “ای وی اس” و “اژور” همکاری می کند

شماران سیستم –  اکنون پلتفرم سرویس‌های ابری گوگل، آنتوس یا “Anthos”است و با AWS، سرویس‌های وب آمازون و مایکروسافت اژور همکاری می‌کند.

 

 

گوگل به تازگی اعلام کرد که آنتوس، سرویسی برای مدیریت بارکاری و فضای ابری ترکیبی که روی موتور کوبرنتس گوگل اجرا می‌شود، در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد.
گفتنی است که آنتوس با پلتفرم ابری گوگل کار می‌کند ولی با چندین ارائه دهنده ابری دیگر مانند AWS آمازون و مایکروسافت اژور نیز خوب همکاری می‌کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، آنتوس در واقعی نامی برای پلتفرم سرویس‌های ابری است که گوگل آن را سال گذشته به صورت کاملاً آزمایشی برای مدیریت ابر ترکیبی به بازار عرضه کرد. گوگل“Anthos Migrate” را هم به صورت آزمایشی برای قابلیت جابجایی بین ابرها بدون نیاز به اصلاح برنامه‌ها یا ماشین‌های مجازی عرضه کرده است.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در سخنرانی خود در کنفرانس توسعه دهنده“Cloud Next” در سانفرانسیسکو اذعان داشت: «آنتوس این امکان را به شما می‌دهد که انعطاف پذیری لازم برای انتقال اپلیکیشن‌های خاص به فضای ابری را فراهم می‌کند.

 

cloudrun

 

وی در سخنرانی خود افزود: «”Cloud Run” برای محاسبات بدون سرور و قابل حمل، همکاری‌ با برخی از پروژه‌های متن باز پیشرو و نواحی جدید در شهر Salt Lake و سئول طراحی شده است.

آنتوس با پشتیبانی 30 سرویس توسعه دهنده و فناوری راه اندازی می‌شود و تحت پشتیبانی ارائه دهندگان سرویس زیرساختی مانند Cisco، MongoDB، HPE وVMware قرار دارد.

چند اپلیکیشن‌های کوبرنتس در تابستان گذشته برای پلتفرم ابری گوگل ارائه شد.
در سال 2014، گوگل، پروژه کوبرنتس را برای کانتینرهایی که می‌توانند اپلیکیشن‌ها را در سرورهای مبتنی بر فضای ابری پیاده کنند، به صورت متن‌باز درآورد. کانتینرهایی مانند داکر و کوبرنتس یکی از راه‌های متداول برای استقرار برنامه‌ها و هوش مصنوعی هستند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *