ابزار رایگان مایکروسافت برای انجام همه فعالیت‌های موبایلی بدون لمس نمایشگر

شماران سیستم – با این ابزار می‌توانید بدون لمس نمایشگر به تماس‌های برقرار شده پاسخ دهید، میکروفون خود را در حالت بی‌صدا قراردهید و …

 

شرکت مایکروسافت قصد دارد قابلیت ویژه‌ای را به سری گوشی‌های Lumia اضافه کند که بر اساس آن کاربر بدون لمس نمایشگر هم می‌تواند اعمال مورد نظر خود را انجام دهد.

به گزارش شماران سیستم، منابع خبری پیش‌بینی کرده‌اند که این قابلیت در سری گوشی‌های پیشرفته مایکروسافت مبتنی بر ویندوز ۱۰ خود را نمایان می‌کند.

مایکروسافت هم‌اکنون ابزار رایگانی را در فروشگاه اینترنتی ویندوز فون ارایه کرده است که با نام Gestures Beta شناخته می‌شود و به شما امکان می‌دهد بدون لمس نمایشگر به تماس‌های برقرار شده پاسخ دهید، میکروفون خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید، اسپیکر گوشی خود را فعال کنید و گوشی را در هنگام زنگ خوردن در حالت بی‌صدا قرار دهید.

بسیاری از قابلیت‌هایی که مایکروسافت هم‌اکنون در ابزار Gestures Beta ارائه کرده است قرار بود در سیستم‌عامل ویندوز فون ۸.۱ارایه شود.

این قابلیت‌ها که با نام 3D Touch شناخته می‌شوند هم‌اکنون توسط کاربران جهانی مورد آزمایش قرار می‌گیرند. اما خبرگزاری The Verge اعلام کرده است که فناوری 3D Touch در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به صورت جامع عرضه خواهد شد.

931062

یکی از جالب‌ترین قابلیت‌هایی که از طریق فناوری 3D Touch ارایه شده است،‌Mix View نام دارد. این قابلیت به شما امکان می‌دهد بدون لمس نمایشگر گوشی ویندوزی خود، تغییرات مورد نظر در سیستم Live Tiles را اعمال کنید.

با این قابلیت زمانی که به عنوان مثال شماره تلفن یک شخص را انتخاب می‌کنید، مربع‌های کوچکتر برای شما نمایش داده می‌شوند تا گزینه تماس، ارسال پیامک، ارسال پست الکترونیکی و تماس از طریق Skype را در اختیار داشته باشید.

این قابلیت‌ها را صاحبان گوشی‌های Lumia هم‌اکنون هم در اختیار دارند و مایکروسافت تصمیم دارد امکانات مشابه بیشتری را در اختیار کاربران ویندوزی قرار دهد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *