اتهام به فیس‌بوک برای دخیل بودن در پرونده قتل سرباز جوان

شماران سیستم – “مالکولمریفکایند” مدیر کمیته امنیت و اطلاعات بریتانیا(ISC) مسؤولیت این پرونده را برعهده گرفت و اعلام کرد که هرچه سریع‌تر به این اتفاق رسیدگی می‌کند. 

تحقیقات برای قتل “لی ریگبای” یکی از سربازان بریتانیایی همچنان ادامه دارد و در مقابل شرکت فیس‌بوک درخواست ماموران پلیس برای انتشار اطلاعات شخصی این کاربر را رد کرده است.

به گزارش شماران سیستم، گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری بی‌بی‌سی حاکی از آن است که فیس‌بوک به پیام‌های منتشر شده از سوی مظنونین مبنی بر انجام یک قتل برنامه‌ریزی شده توجه نکرد و ماموران پلیس هم‌اکنون این پرونده را به دقت بررسی می‌کنند.

فیس‌بوک توضیح داد که به دنبال آگاهی از این اتفاق بسیار وحشت‌زده شده است و البته اظهار داشت که روی صفحات خود فضایی برای فعالیت تروریست‌ها مهیا نکرده است.

در بیانیه شرکت فیس‌بوک آمده است: «ما هم مانند هرشخص دیگری از شنیدن خبر قتل سرباز “لی ریگبای” بسیار ناراحت شده‌ایم.»

در ادامه این بیانیه نوشته شده است: «ما به پرونده‌های شخصی پاسخ نمی‌دهیم. اما سیاست‌های فیس‌بوک بسیار واضح و مشخص است: به محتوای تروریستی اجازه انتشار نخواهیم داد و گام‌هایی برمیداریم تا مردم را برای استفاده از این شبکه اجتماعی در راستای اهداف یاد شده برحذر داریم.»

939242

“مالکولم ریفکایند” مدیر کمیته امنیت و اطلاعات بریتانیا(ISC) مسؤولیت این پرونده را برعهده گرفت و اعلام کرد که هرچه سریع‌تر به این اتفاق رسیدگی می‌کند.

او فیس‌بوک را به عنوان مظنون یا متهم این پرونده معرفی نکرد و البته توضیح داد که حضور فیس‌بوک باعث بسط پیدا کردن این اتفاق شده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *