استفاده از پهپادها برای مقابله با قانون‌شکنی

شماران سیستم – به‌تازگی پلیس شهر لندن برنامه‌ای ویژه را در نظر گرفته است که به‌موجب آن قرار است تا نیروهای امنیتی برای تعقیب جنایتکاران و سارقان از پهپاد بهره بگیرند.

به‌تازگی پلیس شهر لندن برنامه‌ای ویژه را در نظر گرفته است که به‌موجب آن قرار است تا نیروهای امنیتی برای تعقیب قانون‌شکنان و سارقان از پهپاد بهره بگیرند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، پهپادها به‌عنوان یک فناوری ویژه به‌تدریج در حال یافتن جایگاه مناسب خود در جوامع هستند و جنبه تفریحی آنها کم‌کم در حال تبدیل شدن به قابلیت‌های حرفه‌ای است.

در این میان نیروهای پلیس انگلستان کاربری جدیدی را برای این ابزارهای پرنده در نظر گرفته‌اند که در صورت تائید مراجع قانونی به‌زودی در این کشور به اجرا درخواهد آمد.
بر اساس این طرح قرار است تا نیروهای پلیس برای تعقیب مجرمان به استفاده از پهپادها دست بزنند و به این ترتیب از خسارت‌های مرسوم در تعقیب و گریز جلوگیری کنند.

به این ترتیب جرائمی مانند کیف‌قاپی یا سرقت‌هایی که در سطح شهر لندن انجام می‌شوند به‌صورت همزمان توسط پلیس و پهپادها پیگیری خواهند شد تا مشکلی در راه برخورد نیروها با جمعیت حاضر در محل حادثه وجود نداشته باشد.

شایان‌ذکر است که دو سال پیش یکی از تعقیب‌های پلیسی در لندن موجب آسیب‌دیدگی شدید یک جوان حاضر در محل حادثه شد که این امر موجب شد تا موج فشار بر روی نیروهای پلیس جهت کاهش استفاده از تجهیزات نسبتا خطرناکی مانند هلیکوپتر افزایش پیدا کند و طرح پهپادهای پلیسی نیز در راستای همین امر ارائه شده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *