اسکنر تشخیص اثر انگشت درآیفون 5Sهک شد

اسکنرتشخیصاثرانگشتدرآیفون 5Sهکشد

گروهی از هکرهای آلمانی موفق شدند اسکنر مخصوص تشخیص اثرانگشت در مدل جدید گوشی هوشمند اپل را هک کنند.
گروهی از هکرهای آلمانی موفق شدند روشی را برای دور زدن ابزار TouchID اپل در گوشی هوشمند iPhone ۵S پیدا کنند و به عبارت دیگر بتوانند اسکنر مخصوص تشخیص اثر انگشت در مدل جدید گوشی هوشمند اپل را هک کنند.

به گزارش شماران سیستم، این گروه که با نام Chaos Computer Club)CCC) شناخته می‌شوند، توضیح دادند که اسکنر هوشمند اپل در اصل یک سطح شیشه‌ای مخصوص است که از اثر انگشت کاربر عکس می‌گیرد.
اما این صفحه شیشه‌ای به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند اثر انگشت تقلبی را نیز دریافت کند و بر اساس آن اجازه ورود به گوشی را به افراد ناشناس بدهد.

کیفیت چاپ شده از اثر انگشتی که این اسکنر تهیه کرده، ۲۴۰۰ نقطه در هر اینچ مربع(dpi) است.
کارشناسان پس از تهیه این تصویر توسط اسکنر آن را پاک کردند و یک اثر انگشت لیزری با کیفیت ۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ مربع روی صفحه شفاف ایجاد کردند.

در پایان شیر صورتی‌رنگ لاتکس یا چسب چوب سفید روی اثر انگشت تقلبی ریخته شد و با این فرآیند اسکنر گوشی بدون تشخیص اینکه اثر انگشت تقلبی است، گوشی را باز کرد.

گروه CCC در وبلاگ رسمی خود توضیح داد که اسکنر مخصوص تشخیص اثر انگشت که اپل هم‌اکنون در آخرین مدل از سری گوشی‌های هوشمند آیفون عرضه کرده است نسبت به مدل‌ها قبلی بسیار ایمن‌تر است.
اما با این وجود این فرآیند نمی‌تواند ایمنی گوشی را به طور کامل تامین کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *