اضافه شدن مرورگر اج به ویندوز 7، ویندوز 8 و سیستم عامل مک

شماران سیستم –  شرکت مایکروسافت قصد دارد که توسعه بیشتری به استفاده از مرورگر کرومیوم بدهد و همچنین مرورگر اج را به ویندوز 7، ویندوز 8 و سیستم عامل مک اضافه کند.

 

 

بر اساس گزارش منابع مختلف خبری، شرکت مایکروسافت اقدام به استفاده از پروژه متن باز کرومیوم کرده استهدف اصلی این پروژه، ساخت یک مرورگر وب متن‌باز است.
البته چند مورد از مرورگرهای فعلی از جمله گوگل کروم و اپرا بر پایه کرومیوم هستند. کرومیوم از نظر ظاهری شباهت زیادی به کروم دارد ولی افزونه ادوبی فلش و قابلیت پیگیری‌کننده گوگل را ندارد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از پروژه متن باز کرومیوم که متعلق به شرکت گوگل است، امکان توسعه و پیشرفت مرورگر اج را فراهم کند. این شرکت به‌روزرسانی این مرورگر را از به روزرسانی ویندوز 10 جدا خواهد کرد و از این به بعد، مرورگر اج در تمام نسخه‌های ویندوز و سیستم عامل مک وجود خواهد داشت.
 
گفتنی است مرورگر اج در ماه جولای 2015 وارد بازار شد و به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز 10 فعال شد. البته این مرورگر هیچ‌گاه نتوانست انتظارات مایکروسافت را  برآورده کند و آن‌طور که باید و شاید مخاطبان خود را جذب کند.
مایکروسافت ادعا کرد که تا ماه سپتامبر 2017، حدود 330 میلیون دستگاه فعال از این مرورگر استفاده می‌کردند اما هیچ‌گاه در مورد تعداد کاربر فعال صحبتی نکرد.

 

edge

 

به تازگی مشخص شده که بر اساس آمار “Net Applications”، مرورگر اج، 4.34 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. به همین خاطر مایکروسافت تصمیم گرفت که در راستای پیشرفت و توسعه بیشتر، اج را بر پایه کرومیوم بساد و در اوایل 2019 به بازار عرضه کند تا بتواند در بین سایر رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد.
 
پروژه کرومیوم برای مایکروسافت بسیار ارزشمند است و امیدوار است که با استفاده از کرومیوم، سازگاری بیشتری با فضای وب پیدا کند و حس و تجربه بهتری را به کاربر منتقل نماید. با این پیشرفت، در بلند مدت توسعه دهندگان نیز پیشنهادات بهتر و بیشتری برای توسعه بهتر این مرورگر خواهند داشت.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *