امکان ارائه پیشنهاد برای تغییر دستورالعمل‌های اپ استور توسط توسعه‌دهندگان در اپ استور

شماران سیستم –  اپل هم‌اکنون طبق قولی که در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهان داد به آن‌ها اجازه می‌دهد که قوانین اپ استور را به چالش بکشند. نرم‌افزارهایی که هم‌اکنون در اپ استور وجود دارند از این پس پیش از تأییدیه دریافت برطرف سازی نقص‌های امنیتی نیازی به حل نقض دستورالعمل‌ها ندارند.

اپل از این پس به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که دستورالعمل‌های ارائه شده در اپ استور را به چالش کشیده و برای تغییر آن‌ها به ارائه پیشنهاد بپردازند. به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اپل هم‌اکنون طبق قولی که در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهان داد به آنها اجازه می‌دهد که قوانین اپ استور را به چالش بکشند. نرم‌افزارهایی که هم‌اکنون در اپ استور وجود دارند از این پس پیش از تأییدیه دریافت برطرف سازی نقص‌های امنیتی نیازی به حل نقض دستورالعمل‌ها ندارند.

 

با این‌ حال این تبصره جدید ارائه شده از جانب اپل برای آسان‌تر کردن کار توسعه‌دهندگان، در رابطه با نقض مسائل قانونی صادق نیست. علاوه بر این، اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که از این پس پیشنهاد‌های خود را در رابطه با تغییر دستورالعمل‌های این کمپانی در اپ استور به آن عرضه کنند. اپل اعلام کرده است که این تغییرات به صورت زنده هستند و در این رابطه توضیح داده است که اگرچه از این پس نقض دستورالعمل‌ها مانع ارائه نسخه‌های رفع نقص نمی‌شود، اما توسعه‌دهندگان می‌بایست در ثبت‌نام‌های بعدی خود به نقص دستورالعمل‌ها رسیدگی کنند. همان‌طور که به خاطر دارید، اپل این تغییرات را در مدت کوتاهی پس از درگیری با کمپانی بیس کمپ بر سر نرم‌افزار ایمیل Hey اعمال کرد. اپل نسخه رفع نقص بیس کمپ را تنها به این دلیل رد کرد که این نرم‌افزار از کاربران می‌خواست که ثبت‌نام خود را از طریق وب انجام دهند و نیز گزینه‌ای برای خریدهای درون برنامه‌ای در نسخه iOS این نرم‌افزار وجود نداشت.

 storeapp

این تغییرات که پس از رسوایی اپل اعمال شد موجب شد که مشکلاتی ازاین‌دست در آینده تکرار نشوند. با این ‌حال کمتر از دو هفته قبل کمپانی اپل به‌روزرسانی نرم‌افزار وردپرس را نیز برای اجبار افزودن گزینه پرداخت‌های درون برنامه‌ای (بخشی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای به صورت کمیسیون به اپل پرداخت خواهد شد) مسدود کرد. علاوه بر این از طرفی کمپانی اپیک گیمز نیز برای لجبازی با اپل به آن دسته از کاربران Fortnite که خریدهای اپ استور را دور می‌زنند تخفیف قائل شده است.

​​​​​​​ 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *