امکان اشتراک‌گذاری صفحه گوشی هوشمند در تماس‌های اسکایپ

شماران سیستم –  شرکت مایکروسافت، این امکان را برای اسکایپ فراهم کرد که کاربران بتوانند در هنگام برقراری تماس‌های اسکایپ، صفحه‌ نمایش گوشی اندروید یا iOS خود را با شخص مقابل به اشتراک بگذارند.

 

 

شرکت مایکروسافت به تازگی قابلیت جدیدی را به نرم‌افزار اسکایپ اضافه کرد.
شرکت مورد بحث به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که کاربران اسکایپ بتوانند در حین برقراری تماس تصویری، صفحه نمایش گوشی‌های خود را به اشتراک بگذارند. این قابلیت برای دارندگان گوشی‌های اندروید و iOS فعال شده است و با نصب اسکایپ می‌توان از این قابلیت استفاده کرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از ورج، مایکروسافت اعلام کرد که این احتمال وجود دارد که در آینده نه چندان دور، کاربران بتوانند ارائه‌های پاورپوینت را هم از طریق اسکایپ انجام دهند.
این قابلیت برای انجام خریدهای آنلاین هم مناسب است. افزودن این قابلیت بدین معناست که مشتریان کسب ‌و کارهای کوچک که بیشترین استفاده را از آن می‌بردند، اکنون می‌توانند بهره خود را از این اپلیکیشن بیشتر کنند.
قبلا اپلیکیشن‌هایی مانند "Cisco WebEx" ،"Go To Meeting"  و"Zoom"  قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه نمایش را فعال کرده بودند.

در صورتی که کاربری بخواهد از قابلیت جدید اسکایپ بهره‌مند شود، باید در گام اول نسخه آزمایشی"Skype Inside" را نصب کند تا بتواند هنگام برقراری تماس، صفحه‌ نمایش گوشی خود را به اشتراک بگذارد. برخی از کاربران iOS در ابتدای کار، امکان استفاده از چنین قابلیتی را نداشتند.

 

 

چندی بعد مایکروسافت با انتشار تصویر و مستندات اعلام کرد که کاربران اندروید و iOS هیچ محدودیتی برای استفاده از این قابلیت ندارند.
اصلا مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی این قابلیت را عمومی و همگانی خواهد کرد ولی انتظار ما و بسیاری از کاربران این است هرچه زودتر در دسترس همگان قرار گیرد
در صورتی که این قابلیت با قابلیت دیگر اسکایپ برای برقرار تماس پنجاه نفر به صورت همزمان ترکیب شود، می‌توان به جرئت گفت که بسیاری از افراد و کسب‌ و کارها می‌توانند در وقت خود صرفه‌جویی کنند و جلسات خود را با پاورپوینت و… به صورت غیرحضوری برگزار کنند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *