امکان جست‌وجوی سریع‌ تر با نوار آدرس جدید فایرفاکس

شماران سیستم – موزیلا به‌تازگی ویژگی‌های جدیدی را به نوار آدرس فایرفاکس اضافه کرده است و با به‌روزرسانی‌های جدیدی موجب شده است که فرایند جست‌وجو در این مرورگر سریع‌تر پیش برود.

موزیلا به‌تازگی ویژگی‌های جدیدی را به نوار آدرس فایرفاکس اضافه کرده است و با به‌روزرسانی‌های جدیدی موجب شده است که فرایند جست‌وجو در این مرورگر سریع‌تر پیش برود.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مرورگر فایرفاکس هم‌اکنون به هنگام جست‌وجوی کلمه خاصی توسط کاربر، نوار آدرس را به‌صورت خودکار بزرگ‌تر می‌کند.
به‌علاوه از این‌ پس زمانی که کلمه‌ای را جست‌وجو می‌کنید، وب‌سایت‌های محبوب مرتبط با آن را با فونت‌های درشت‌تر و آدرس کوتاه‌تر مشاهده خواهید کرد.
 
قابلیت جدیدی که در به‌روزرسانی اخیر فایرفاکس عرضه شده است «جست‌وجوهای هوشمندتر» نام دارد و به هنگام تایپ واژه مورد جست‌وجو توسط کاربر، کلیدواژه‌های مرتبط را به‌صورت پررنگ‌تر برای او به نمایش درمی‌آورد.
به‌ این‌ ترتیب، ممکن است رشته‌های جست‌وجوی بسیار کاربری برای کاربر نمایش داده است که بتواند فرایند جست‌وجو را بسیار سریع‌تر بکند.

firef

با کلیک روی نوار آدرس می‌توانید به‌صورت خودکار وب‌سایت‌هایی که بیش از همه به آنها سر می‌زنید را مشاهده کنید. علاوه بر این، اگر یکی از این وب‌سایت‌های محبوب در حال حاضر در مرورگرتان باز باشد، میانبری با عنوان« Switch to Tab » درست در کنار آدرس آن برایتان نمایش داده می‌شود.
 
موزیلا علاوه بر اعلام ویژگی‌های نوار آدرس جدید به کاربران اطمینان داده است که می‌توانند علی‌رغم شیوع کروناویروس به برنامه‌های به‌روزرسانی فایرفاکس در سال 2020 پایبند است.
این کمپانی اعلام کرده است که قصد دارد تا دسترسی بی‌وقفه به سرویس‌های سلامت و دولتی را تقویت کند و به همین دلیل برطرف کردن برخی مشکلات را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار داده است تا کاربران بتوانند بدون هیچ‌گونه مشکلی به وب‌سایت‌های رسمی دسترسی داشته باشند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *