امکان جست‌وجوی کلی دستگاه به اندروید 12 اضافه خواهد شد

شماران سیستم – گوگل ماه گذشته دومین پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 12 را عرضه کرد و با این کار توضیحی اجمالی در رابطه با قابلیت‌های آینده این سیستم عامل ارائه کرد. در میان این‌ها ویجت جست‌وجوی جدیدی برای پیکسل لانچر وجود دارد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نرم افزارها، مخاطبان، تنظیمات و … را روی دستگاه خود جست‌وجو کنند.

https://www.itna.ir/images/docs/000064/n00064620-b.jpg

توسعه دهندگان نرم‌افزاری به تازگی موفق به کشف API جدیدی در نسخه پیش نمایش نسخه 12 سیستم عامل اندروید شده‌اند که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نرم‌افزار در لانچر خود به جست‌وجوی کلی دستگاه بپردازند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل ازوب‌سایت خبری تحلیلی xda-developers، گوگل ماه گذشته دومین پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 12 را عرضه کرد و با این کار توضیحی اجمالی در رابطه با قابلیت‌های آینده این سیستم عامل ارائه کرد.
در میان این‌ها ویجت جست‌وجوی جدیدی برای پیکسل لانچر وجود دارد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نرم‌افزارها، مخاطبان، تنظیمات و … را روی دستگاه خود جست‌وجو کنند. با این حال به نظر می‌رسد که این قابلیت به پیکسل لانجر اندروید 12 محدود نشده است.
 
توسعه دهنده‌های نیاگارا لانچر (یک نرم‌افزار سوم شخص محبوب برای جایگزینی هوم اسکرین)  همچنین شواهدی را در مستندات پیش نمایش اندروید 12 پیدا کرده‌اند که حاکی از آن است که گوگل تصمیم دارد تا در این نسخه از سیستم عامل موبایل خود API جست‌وجوی دستگاه جدیدی را جایگزین کند که لانچر‌های سوم شخص با استفاده از آن بتوانند قابلیت جست‌ؤجوی کلی را برای نرم‌افزار خود ارائه کنند.

https://www.itna.ir/images/docs/000064/064620/images/1-mid.jpg

 
علاوه بر این، توییت‌های مرتبط با این موضوع حاکی از آن هستند که قابلیت یاد شده موجب می‌شود که لانچر‌های سوم شخص بتوانند به فهرست متمرکز AppSearch که توسط سیستم حفظ می‌شود، دسترسی داشته باشند.
گفته می‌شود این قابلیت در نهایت جایگزینی محلی برای نرم افزارهای جست‌وجوی کلی دستگاه نظیر Sesame است.
 
کاربران با استفاده از ویژگی یاد شده می‌توانند در لحظه تمامی اطلاعات روی دستگاه خود را جست‌ؤجو کنند. اگرچه هنوز اطلاعات جدیدی در رابطه با یکپارچگی چنین قابلیت در اندروید 12 وجود ندارد اما انتظار می‌رود که اطلاعات تکمیلی در رابطه با آن در پیش نمایش‌های بعدی اندروید 12 برای توسعه دهندگان وجود داشته باشد.
 
شایان ذکر است که وان پلاس در حال حاضر چنین قابلیت جست‌ؤجوی کلی را روی نرم‌افزار لانچر محلی خود به کاربران ارائه می‌کند. با  این حال این قابلیت به مکان‌های خاصی محدود شده است. با این حال با عرضه API جست‌وجوی دستگاه در اندروید 12 انتظار می‌رود که این قابلیت به سایر مکان‌ها نیز راه پیدا کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *