اوباما سرانجام بلک‌بری خود را کنار گذاشت

شماران سیستم – باراک اوباما این سخن را با شادی ابراز نکرد و افزود که به دلایل امنیتی، او همچنان حق نخواهد داشت از گوشی خود برای عکاسی، ارسال پیام و حتی پخش موسیقی استفاده کند.

اوباما گوشی بلک‌بری خود را از زمانی‌ که کار خود را در دفتر ریاست جمهوری شروع کرد استفاده می‌کرد. با این حال، او در نهایت تصمیم به عوض کردن گوشی خود در دوره‌اش گرفت.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سایت انگجت، رییس جمهور آمریکا به جیمی فالون، میزبان برنامه “امشب” گفته است که او یک گوشی جدید برای جایگزینی با گوشی پیشین خود یعنی بلک‌بری در دست خواهد داشت.

البته باراک اوباما این سخن را با شادی ابراز نکرد و افزود که به دلایل امنیتی، او همچنان حق نخواهد داشت از گوشی خود برای عکاسی، ارسال پیام و حتی پخش موسیقی استفاده کند.
وی در این مورد به شوخی گفته است: «با این وضعیت، اوضاع شبیه این است که یک بچه سه ساله از گوشی‌های اسباب بازی که فقط چند قطعه آهنگ پخش می‌کنند، استفاده کند!»
این تعویض گوشی رییس جمهور آمریکا چندان غیرمنتظره نبود، به ویژه این که حدود دو سال بحث بر سر تغییر گوشی رییس جمهور در کاخ سفید در جریان بود و رسانه‌ها به آن می‌پرداختند.
گفتنی است در حالی‌ که دستگاه‌های بلک‌بری هنوز هم امن به شمار می‌روند، اما دستگاه‌های دولتی چندان روی خوشی به آنها نشان نمی‌دهند و از همین رو رییس جمهور آمریکا از این جهت تحت فشار بوده است.

از سوی دیگر دستگاه‌های مبتنی بر اندروید و iOS نیز امن به شمار می‌روند و قابلیت‌های خوبی برای کنترل دسترسی‌ها و مراتب امنیتی دارند، اما با این جال تغییر پلتفرم به ویژه در این مورد خاص، به نوعی در حکم یک حرکت نمادین است.
در حقیقت زمانی‌که یکی از مهم‌ترین رهبران دنیا دستگاه خود را عوض می‌کند، می‌توانید چنین تصور کنید در صنعت تلفن همراه تغییراتی ایجاد شده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *