اپل می‌کوشد تا نسبت به محیط زیست مسئولانه‌تر رفتار کند

شماران سیستم – اپل می‌کوشد تا به طرفداران خود، دلایلی ارائه کند و نشان دهد که فعالیت‌های این شرکت هیچ مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کند و از این طریق بتواند طرفداران خود را افزایش دهد.

تمام تلاش‌های چند روز اخیر اپل، روی مسئله "حفاظت از محیط زیست" متمرکز بوده است. شرکت اپل در پی آن است که اثبات کند که فعالیت‌های این شرکت هیچ تأثیر مخربی بر محیط زیست نمی‌گذارد. برای نمونه، شرکت مورد بحث، در گزارش جدید مسئولیت زیست محیطی خود بر اهداف پایداری خود تأکید کرد و اعلام نمود که همه تلاش خود را می‌کند تا تمام محصولات خود را از مواد تجدیدپذیر و بازیافتی تولید کند.
استفاده از انرژی پاک همیشه در دستور کار شرکت‌های بزرگ صنعتی و الکترونیکی بوده‌ است. شرکت اپل یکی از پیشگامان استفاده از انرژی پاک است.

24

به گزارش شماران سیستم به نقل از تاپ‌تک نیوز، با وجود تمام این برنامه‌ها و تلاش‌های شرکت اپل، طرفداران این شرکت نگران هستند که محصول بعدی این شرکت، از لحاظ زیست محیطی خطراتی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، شایعات زیادی در مورد مدل‌های جدید آیفون وجود دارد. اخیراً نگرانی‌هایی مبنی بر محصول جدید اپل و جابجایی اسکنر اثر انگشت تاچ آی.دی در پشت دستگاه جدید این شرکت مطرح شده است.
 

برنامه‌های زیست محیطی شرکت اپل، از جمله شامل راه‌‌اندازی مزرعه خورشیدی 40 مگاواتی در چین و پروژه‌ نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام دفاتر و مراکز فروش در سنگاپور می‌باشد. از سوی دیگر این شرکت اعلام کرده است که 99 درصد از کاغذ مورد استفاده در بسته‌بندی آیفون‌های تولیدی این شرکت از مواد بازیافتی و یا جنگل‌های با مدیریت پایدار به دست آمده است.

گفته می‌شود شرکت اپل از روباتی به نام "لیام" در فرایند تخریب کامل آیفون‌های از رده خارج به منظور بازیافت موادی مانند آلومینیوم یا نقره موجود در آنها استفاده می‌کند تا در محصولات جدید، مجددا از همین مواد استفاده شود.
شایان ذکر است شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی راهکارهای مشابهی را به‌منظور استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به‌کار بسته‌‌اند که از جمله آنها می‌توان به گوگل اشاره کرد که مدیران آن مدعی‌ هستند که 100 درصد عملکردهای اجرایی این شرکت بر پایه بهره ‌گیری از منابع پاک انجام می‌شود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *