اپل و در اختیار گرفتن بخشی از سهام کسب و کار تراشه حافظه شرکت توشیبا

شماران سیستم – خبرها حاکی از تصمیم اپل برای در اختیار گرفتن بخش قابل توجهی از سهام کسب و کار تراشه حافظه شرکت توشیبا است. البته گفته می‌شود که احتمالاً دولت ژاپن با عقد این قرارداد مخالفت خواهد کرد.

 

 

اخیراً شرکت اپل با شرکت توشیبا ارتباطاتی برقرار کرده و خواستار عقد قرارداد با شرکت مذکور شده است. اپل قصد دارد که طی این قرارداد، بخش قابل توجهی از سهام کسب و کار حافظه کامپیوتر شرکت توشیبا را خریداری نماید.
البته گزارشاتی که از منابع مختلف، در اختیار افراد قرار می‌گیرد، حاکی از مخالفت احتمالی دولت ژاپن با این قرارداد است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از پی.سی ورلد، نخستین روز از ماه آوریل بود که شنیده شد چندین شرکت مختلف به خرید کسب و کار تراشه حافظه توشیبا علاقه‌مند شده‌اند. حالا به نظر می‌رسد که دو شرکت اپل و فاکسکان تصمیم گرفته‌اند با پیوستن به یکدیگر، رقم پیشنهادی نهایی خود را افزایش دهند. البته این دو کمپانی، چندان با یکدیگر غریبه نبوده و برای سالیان متمادی با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

 

20

 

اکنون اپل آماده می‌شود که با یک سرمایه‌گذاری چندین میلیارد دلاری، چند ده درصد از سهام توشیبا مموری را در اختیار بگیرد. البته اپل تمام این کارها را با همکاری فاکسکان تکنولوژی انجام خواهد داد.
شایان ذکر است که فاکسکان، سازنده آیفون است و توشیبا نیز یکی از عرضه کنندگان اصلی قطعات برای آیفون می‌باشد.

کسب و کار تراشه حافظه، یکی از پرسودترین کسب و کارهای توشیباست اما برای کسب یک مبلغ چندین میلیارد دلاری، به فروش گذاشته شده است.
افزایش هزینه‌ها و تأخیر در تحویل پروژه‌ها در ایالت‌های کارولینای جنوبی و جورجیا، میلیاردها دلار حساب برای این شرکت، به بار آورده و با وجود این خسارت‌ها، این شرکت در معرض خطر سقوط قرار گرفته است.

در حال حاضر دولت ژاپن از انتقال چنین تکنولوژی حساسی به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی نگران شده است. گفته می‌شود دولت ژاپن این نگرانی را به شرکت توشیبا اعلام کرده است و به همین جهت از توشیبا خواسته است که بخش کوچکی از سهام این کسب و کار را برای خود نگه دارد تا این نگرانی‌ها برطرف گردند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *