اینتل شرکت مک‌آفی را می‌فروشد

شماران سیستم – شرکت اینتل حدود نیم دهه قبل مرکز تولید نرم‌افزارهای امنیتیMcAfeeرا به قیمت 7.7 میلیارد دلار خریداری کرد.

شرکت اینتل با انتشار گزارشی اعلام کرد که قصد تغییر سیاست‌های خود را دارد و بر این اساس مرکز توسعه ابزارهای امنیتی خود را واگذار می‌کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوئیرر، روزنامه فایننشال تایمز در آخرین شماره خود نوشت که اینتل قصد دارد دامنه فعالیت‌های خود را کاهش دهد و از بازار محصولات امنیتی خارج شود.

بر اساس آخرین تصمیمات قرار شده است مرکز توسعه سیستم‌های امنیتی از بخش تولید تراشه‌های اینتل جدا شود. اگرچه این فرآیند چندان آسان به نظر نمی‌رسد، ولی اینتل تصمیم خود را گرفته است تا بازوی امنیتی خود را به فروش برساند.

شرکت اینتل حدود نیم دهه قبل مرکز تولید نرم‌افزارهای امنیتی McAfee را به قیمت ۷.۷ میلیارد دلار خریداری کرد. ولی هم‌اکنون به این نتیجه رسیده است که این زیرمجموعه برای آنها کاربرد چندانی ندارد.
اینتل هم‌اکنون تمرکز کمتری بر بخش امنیت دارد و حتی در آخرین محصولاتی که در این زمینه ارائه کرده، سعی داشته است کمتر از نام McAfee استفاده کند.

مرکز تولید سیستم‌های امنیتی این شرکت Intel Security نام دارد که شرکت McAfee یکی از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود. سال گذشته زمانی که «رِنی جیمز» مدیرعامل این مرکز برکنار شد، «کریس یانگ» مدیرعامل اینتل مدیریت آن در اختیار گرفت تا بتواند آن را زنده کند که البته چندان موفق نبود.

منابع آگاه می‌گویند «جان مک‌آفی» بنیانگذار شرکت McAfee که آن را به اینتل فروخته بود بار دیگر تمایل دارد شرکت امنیتی مذکور را خریداری کند و در این زمینه مذاکراتی انجام داده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *