بیلگیتس: استفاده ازسه‌کلیدCTRL-Alt-Del برای بوت کردن رایانه اشتباه بوده است

بیلگیتس: استفاده ازسه‌کلیدCTRL-Alt-Del برای بوت کردن رایانه اشتباه بوده است

گیتس گفت، ما می‌توانستیم روی صحفه‌ کلیدها یک دکمه واحد داشته باشیم. اما شخصی که برای نخستین بار صفحه‌کلیدIBM را طراحی کرد، نخواست که یک کلید واحدرا به آن اختصاص دهد.

“بیل گیتس”(Bill Gates) موسس و مدیرعامل اسبق مایکروسافت اعلام کرد، سه کلید CTRL، Alt و Delete که کاربر در سیستم‌های ویندوزی به‌هنگام خرابی یا اختلال نرم‌افزاری به صورت همزمان آنها را می‌گیرد تا به ابزارهای ضروری و کاربردی دسترسی پیدا کند، یک اشتباه محض بوده است.

به گزارش شماران سیستم، آن دسته از افرادی که در مورد رایانه‌های شخصی اطلاعات پایه‌ای دارند به خوبی می‌دانند که گرفتن این سه کلید باهم باعث می‌شود تا به هنگام اختلالات نرم‌افزاری سیستم داخلی رایانه از نو راه‌اندازی شود.

برخی کاربران هم از این اتفاق با عنوان “مسیر کوتاه‌شده سه‌انگشتی برای دسترسی به ابزارهای کاربردی” یاد می‌کنند.

این سه کلید بعدها به روشی برای دسترسی به ابزارهای مدیریتی ویندوز یا مرکز تغییر شناسه کاربردی برای ورود به سیستم‌عامل تبدیل شدند و قابلیت‌ آن‌ها فراتر از Restart کردن کامپیوترها رفت. 

اما “بیل گیتس” در جریان افتتاح مرکز Harvard Campaign وابسته به دانشگاه Ivy League که با هزینه‌ای بالغ بر ۶.۵ میلیارد دلار تاسیس شده است، توضیح داد که او می‌خواسته به‌جای گرفتن سه کلید CTRL، Alt و Delete تنها یک کلید واحد را برای کاربران ارایه کند تا با فشردن آن وارد بخش مربوطه شوند.

گیتس طی سخنرانی خود گفت: «ما می‌توانستیم روی صحفه‌کلیدها یک دکمه واحد داشته باشیم. اما شخصی که برای نخستین بار صفحه‌کلید IBM را طراحی کرد، نخواست که یک کلید واحد را به اختصاص دهد. بنابراین، ما مجبور شدیم برنامه‌ریزی خود را طوری تغییر دهیم که کاربران با گرفتن سه کلیدی که در کنار یکدیگر هستند، بتوانند وارد این بخش شوند. باید بگویم که این یک اشتباه بوده است».

“دیوید برادلی”( David Bradley) از مهندسان شرکت IBM شخصی بود که مکانیسم سه کلید CTRL-Alt-Del ارایه کرد.
البته در آن زمان قرار بود که به‌جای Delete در کلید سوم از Escape استفاده شود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *