تجارت مبتنی بر هوش مصنوعی

شماران سیستم – روز به روز شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در بازار سهام هستیم. اما این بازار دیگر به شیوه سنتی کار نمی‌کند و بسیاری از امور تجاری آن بر اساس کامپیوترها و هوش مصنوعی انجام می‌شود.

 

آمار و داده‌ها نشان می‌دهد که در حدود 55 درصد از مردم آمریکا از طریق مالکیت مستقیم سهام، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، در بازار بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند. این میزان در خانواده‌هایی که درآمد بیش از 75000 دلار در ماه دارند، به 88 درصد رسیده است و هر روز شاهد رشد این میزان سرمایه گذاری هستیم.

35

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، در حال حاضر حدود 1360 صندوق تأمینی برای تجارت سهام و سایر سرمایه‌گذاری‌ها بر اساس مدل‌های کامپیوتری کار می کنند. این صندوق‌ها نشان می‌دهند که 197 میلیارد دلار از پول سرمایه‌گذاران به طور مستقیم از طریق خطوط کد کامپیوتری هدایت می‌شود.
در واقع اکثر این صندوق‌ها از مدل‎های کامپیوتری برای پیش‌بینی تغییرات قیمت سهام و تعیین معاملات استفاده می‌کنند.

نکته جالب اینکه تعداد زیادی از صندوق‌های تأمینی مورد بحث توسط موتورهای تجاری مبتنی بر "هوش مصنوعی" مدیریت می‌شوند. این صندوق‌ها در بازار مالی به عنوان نماینده هوش مصنوعی شناخته می‌شوند و مثل دیگر بازارهایی که هوش مصنوعی، کسب و کار آنها را تغییر داده است، این موتورها نیز محصولات سرمایه‌گذاری خلاقانه و جدیدی را ارائه می‌دهند و در عین حال سوالات جدیدی را مطرح می سازند.

 

جهان سرمایه‌گذاری، از دهه 1990 توجه خود را روی هوش مصنوعی معطوف کرد و سپس به سراغ شبکه‌های عصبی مصنوعی، الگوریتم‌های کامپیوتری و غیره رفت.
ای.ان.ان یا شبکه‌های عصبی مصنوعی با یادگیری از مجموعه‌های عظیم داده، خود را اصلاح می‌کرد. برخی انتظار داشتند که شبکه‌های عصبی، در دهه 1990 تحول عظیمی در تجارت ایجاد کند اما این انقلاب به هیچ وجه اتفاق نیفتاد اما میزاثی تحت عنوان تجارت برنامه‌ ریزی شده از خود بر جای گذاشت.

تجارت برنامه‌ریزی شده، یک سرمایه‌گذاری است که توسط کامپیوتر کنترل می‌شود و با استفاده از یک سری الگوریتم، کارهای تخصصی سرمایه‌گذاری سنتی نظیر تشخیص فرصت‌ها، مدیریت ریسک و تصمیم‌گیری‌های بسیار سریع تجاری را انجام می‌دهد. این رویکرد بسیاری از تصمیم‌‌گیری‌ها را به خود کامپیوتر واگذار می‌کند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *